Home / Konsole / Xbox 360 kończy rynkowy żywot

Xbox 360 kończy rynkowy żywot

niebieski Xbox 360Microsoft poinformował właśnie, że ich poprzednia konsola Xbox 360 kończy właśnie żywot, po 10 latach dostępności na rynku. Co się jednak stanie z serwisami oferowanymi dla jednej z najpopularniejszych konsol na świecie na jakiekolwiek mieliśmy okazję grać? W końcu przez 10 lat sprzedało się 468 milionów Xboxów 360.

Otóż posiadacze Xboxa 360 nadal otrzymywać będą usługi Xbox Live jak dotychczas, używać trybu multiplayer i aplikacji, tak samo jak korzystać z darmowych gier Games with Gold czy okazji Deals with Gold.

Co więcej, serwery wspierające usługi Xbox Live również pozostaną aktywne, dzięki czemu można będzie grać w ulubione gry na tej konsoli. Jeśli chodzi o gry, to Microsoft informuje, że gracze będą mogli nadal kupować gry z kolekcji ponad 4 tys. tytułów. Do tego dochodzi kompatybilność wsteczna dla Xbox One, która nadal będzie się dla “jedynki” rozwijać.

Koniec produkcji nie oznacza, że producenci akcesoriów i innych dodatków do 360-tki zaprzestaną się udzielać, w końcu wsparcie sprzętowe dla tej konsoli nadal będzie aktywne.

A co wy sądzicie o tych planach Microsoftu? Czy sądzicie, że nadszedł właśnie czas na zakończenie jej żywotu. W końcu nadal można na niej grać komfortowo w gry, a one same są nadal wydawane?