Home / Komputery mobilne i tablety / Wyświetlacze Advanced In-Cell Touch od LG jeszcze bardziej odchudzą laptopy

Wyświetlacze Advanced In-Cell Touch od LG jeszcze bardziej odchudzą laptopy

wyswietlacze Advanced In-Cell Touch

LG jest bez wątpienia jednym z najbardziej znaczących producentów wyświetlaczy, a Advanced In-Cell Touch (AIT) czyli najnowsza jego technologia jeszcze bardziej ma tego dowieść.

Mające być odpowiednikiem obecnych wyświetlaczy 1080p, wyświetlacze AIT mają oferować większą jasność przy zmniejszeniu swojej grubości, coś co jest z pewnością mile widziane w urządzeniach mobilnych takich jak laptopy czy tablety.

Jak się dowiadujemy, LG wykorzystało technologię stosowaną przez siebie w LG G4 i nieco ją powiększyło. Przy zastosowaniu ekranów z technologią Advanced In-Cell Touch wykorzystano specjalną warstwę dotykową, która jest bezpośrednio wbudowana w ekran LCD, sprawiając, że będzie on przez to 25 procent cieńszy i 35 procent lżejszy.

Powyższe korzyści przekładają się również na mniejsze odbicia światła, przez co jak podaje LG, pozwoli uzyskać jaśniejsze i bardziej czytelne ekrany. Co więcej, niebawem bo jeszcze w tym roku powinniścmy zobaczyć ekrany o różnych wielkościach, także dostosowane do używania z rysikami (stylusem).

Podejrzewamy, że gdy ekrany AIT trafią na rynek, powoli zaczną wypierać typowe złącza USB i zostaną zastępowane przez USB-C, gdyż producenci będą zmuszeni do używania złączy odpowiednio małych rozmiarów.