Home / Aktualności / Wysokowydajne mobilne procesory Ryzen w drodze

Wysokowydajne mobilne procesory Ryzen w drodze

Zapowiadane już od jakiegoś czasu procesory APU od AMD z serii Ryzen, wydaja się być coraz bardziej realne i bliższe premiery. Najnowszy wyciek informacji wskazuje na układy z TDP na poziomie 45W (uklady performance) i 15W energooszczędne modele, które będą przyjazne kieszeni bardziej niż desktopowa seria G z TDP 65W.

Z pierwszego zdjęcia można wywnioskować, ze procesor z numerem modelu ZM3301C3T4MFB_36/33_N, który pojawił się w testach Software Sandra i 3D Mark, to 4 rdzeniowy układ z SMF pracujący z częstotliwością 3,3 GHz (bazowa) / 3,6 GHz XFR (Boost). Jeśli chodzi o układ graficzny tego APU, to informacje wskazują na mobilna wersje Vega 11 z 704 procesorami strumieniującymi (11 CU).

Obecność wspomnianych procesorów z zarówno wyższej jak i niższej polki wydajnościowej, z pewnością pomoże AMD zapełnić AMD lukę w procesorach mobilnych, nie tylko swoich ale i Intela. Szczególnie jest to ważne jeśli chodzi o 15W model, choć nie mniej istotne są również wersje 35W (seria GE), czy 45W (seria H).

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.