Home / Gry / FPS / Wyniki wydajności gry DOOM na kartach GeForce oraz Radeon

Wyniki wydajności gry DOOM na kartach GeForce oraz Radeon

DOOM 07

Niedawno zaprezentowana gra DOOM doczekała się czułych objęć jednego z serwisów internetowych, który przetestował ją pod względem graficznym z kartami GEFORCE oraz Radeon. Jeśli nie kupiliście jeszcze tej gry z powodu obaw co do wydajności waszego sprzętu, warto spojrzeć na poniższe zdjęcia i dowiedzieć się jak owa gra na waszej konfiguracji będzie chodziła.

Należy jednak na wstępie zaznaczyć, że zarówno NVIDIA jak i AMD uaktualniły swoje sterowniki do oferowanych przez siebie kart, w związku z czym są one zoptymalizowane pod kątem nowego DOOM-a. Aby uzyskać wyniki podobne to tych z serwisu WCCF Tech, który owe benchmarki przeprowadził należy pobrać stery w najnowszej wersji, jak właśnie wspomnieliśmy.

Konfiguracja sprzętowa testów to procesor Intel Core i7-4770K (4.2 GHz), płyta główna ASUS Maximus VI Hero, zasilacz Cooler Master V1200 platinum, dysk Seagate 2TB SSHD, 16 GB pamięci DDR3 1600 MHz, monitor Monoprice Crystalview 4K oraz karty graficzne GTX 960, R9 380, R9 390, GTX 980R9 Nano, GTX 980Ti oraz R9 Fury X. Używany system to Windows 10 64-Bit.

Podczas gdy karty AMD działały na sterownikach Crimson 16.5.2, zaś te od Nvidii używały driverów w wersji 365.19.

Testy uwzględniły nietypowe metody z powodu braku wbudowanego narzędzia do pomiaru wydajności w grze. Serwis do benchmarku użył drugiej misji, ustawień Ultra wraz z SMAA dla Anty Aliasingu. Podczas nich uwzględniono uśrednioną wartość minimalnej i średniej liczby klatek z trzech przejść, czego rezultaty można zauważyć na poniższych zdjęciach.

1080p

Na pierwszy ogień poszła rozdzielczość 1080p oraz dwie karty Radeon R9 380 oraz jej konkurent GTX 960. Z poniższego testy widać małą przewagę produktu NVIDII.

1440p

Wszystkie karty doczekały się następnie testów w rozdzielczości 1440p, także testowane poprzednio karty z niższej półki.

2160p/4k

Z testów w rozdzielczości 4k wykluczono natomiast Radeona R9 380 oraz GTX 960, jako że żadna z tych kart nie była zaprojektowana do współpracy w takiej rozdzielczości, pomimo tego, że odtwarzać filmy w takiej rozdzielczości mogą. 

wydajnosc gry doom na GeForce i Radeon 05

Mamy nadzieję, że powyższe testy nieco ułatwiły wam podjęcie decyzji o kupnie gry i ewentualnej aktualizacji sprzętu. Jeśli natomiast posiadacie nowego DOOM-a, to ze swojej strony prosilibyśmy o komentarze z informacją o wydajności tej gry na waszych komputerach.