Home / Oprogramowanie / Wymuszona instalacja Windows 10 – jesteś z Microsoftem, lub przeciwko niemu

Wymuszona instalacja Windows 10 – jesteś z Microsoftem, lub przeciwko niemu

Wymuszony upgrade do Windows 10

Popularności systemu Windows 10 względem bezpośredniego poprzednika Windows 8 / 8.1 jest chyba niezaprzeczalna, a to za sprawą wielu ulepszeń, w tym powrotu menu start.

Po niemniej jednak „rezerwacji” upgrade’u do najnowszego OS-u, praktyki Microsoftu wydawać zaczęły się co najmniej zastanawiające. Sytuacji nie poprawiają najświeższe doniesienia od użytkowników, którzy donoszą o dosłownym „wymuszaniu” instalacji Windows 10, czy też o pobraniu w tle tego systemu i informacji dla użytkownika uwzględniającej wybranie przez niego „dogodnego” dla niego czasu instalacji, lub jej natychmiastowe wykonanie.

Co więcej, nie wiadomo dlaczego Microsoft chce „przekonać” jeszcze większą ilość szczęśliwych posiadaczy systemu Windows 7, 8 oraz 8.1, którym nie śpieszy się do nawet darmowej aktualizacji do Windows 10. Być może częściowo za tym stoi system reklam, który pojawił się w jednej z wersji Preview (build 10565) nadchodzącej aktualizacji do 10-tki, które dokładnie pojawią się w menu start. Czyżby Microsoft przygotowywał sobie grunt pod platformę reklamową w swoim systemie, a do tego jak wiadomo potrzeba publiczności.

Aby wyłączyć sugestie, w tym reklamy należy udać się do Ustawienia > Personalizacja > Start oraz wyłączyć „pokazuj sugestie w menu Start”.