Home / Aktualności / Wymagania The Division 2 na PC nie są wygórowane

Wymagania The Division 2 na PC nie są wygórowane

The Division 2 powoli dojrzewa do statusu najgorętszych premier 2019 roku – zwłaszcza z uwagi na fakt, że ​​inna pokrewna produkcja, strzelanka Anthem, wypadła znacznie poniżej oczekiwań. I podczas gdy Anthem oferuje bardzo imponujące efekty wizualne, ma także stosunkowo wysokie wymagania dotyczące wydajności, tak The Division 2 z RX 480 wystarczającym dla gier 1080 w 60 FPS robi poniekąd wrażenie. Dla tych z was uznających tylko rozdzielczość 4K i 60 FPS-ów, będziecie musieli zaopatrzyć się w nieco mocniejszy arsenał w postaci kart graficznych AMD Radeon VII lub NVIDIA RTX 2080 Ti, z minimum 16 GB pamięci RAM i procesorem pokroju Ryzen 7 2700X lub Intel Core I7-8700X.

Silnik Snowdrop opracowany przez Massive Entertainment, który zasila The Division 2 wykorzystuje DX12 i oferuje około 10-20 fps więcej klatek w niektórych scenariuszach. DSO Gaming, testując w prywatnej wersji beta, dostrzegł różnice pomiędzy 59 FPS pod DX 11 i 80 FPS, w minimalnej częstotliwości klatek, dla tej samej sceny. Jeśli więc nie korzystasz z DX 12 lub karty obsługującej DX 12, musisz wiedzieć, że nawet karta graficzna o takiej samej wydajności jak twoja, ale obsługująca renderera DX12, przyniesie wymierne korzyści w zakresie wydajności – zwłaszcza jeśli masz kartę AMD, ze względu na obszerne korzystanie z tytułu Async Compute.

Wydanie Division 2 jest ustalone na 15 marca, a więc za dwa dni.


 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.