Home / Aktualności / Wymagania The Division 2 – gra nie będzie dostępna na platformie Steam

Wymagania The Division 2 – gra nie będzie dostępna na platformie Steam

Jak można zauważyć, część wydawców nie jest szczęśliwa z powodu prowizji na platformie Steam, w związku z czym postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. W przypadku Ubisoft, przełożyło się to na dystrybucję gier w sklepie Epic Games Store, w którym pojawi się The Division 2, sukcesor popularnego RPG sprzed kilku lat.

Dla niewtajemniczonych Ubisoft nie zgadzał się z agresywnym programem zarobkowym dla programistów i postanowił powiedzieć stanowcze „nie” hegemonii Steam. Nowe źródło dystrybucji oznacza dla tego wydawcy zaledwie 12% opłaty licencyjnej za sklep oznacza, że ​​więcej pieniędzy wraca do deweloperów, a im więcej egzemplarzy sprzedaje dana gra, tym większy zysk. Dlatego niektóre gry opuściły już Steama, by znaleźć ciepły zakątek w Epic Games Store. Teraz mamy kolejny tytuł AAA w postaci The Division 2, który całkowicie ominie Steam. Wraz z uruchomieniem własnego sklepu Ubisoft i 88-procentowym cięciem w sklepie Epic, Ubisoft będzie dążył do maksymalizacji zysków.

Przechodząc do bardziej interesującej dla typowego użytkownika informacji dnia, Ubisoft poinformował właśnie o wymaganiach systemowych The Division 2 na komputery PC, wśród których dla 30 FPS w 1080p znalazł się procesor AMD FX-6350 / Intel Core I5-2500K, 8 GB pamięci RAM i 2 GB pamięci wideo – AMD Radeon R9 270 lub Nvidia GeForce GTX 670 (dane dla ustawień minimalnych).

W przypadku wysokich ustawień i rozdzielczości 1440p przy 60 klatkach na sekundę zalecana specyfikacja jest mniej przyjazna dla kieszeni – procesor AMD Ryzen 7 1700 / Intel Core I7-6700K w połączeniu z 16 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wideo na AMD RX Vega 56 lub Nvidia GeForce GTX 1070. Jeśli posiadacie ekran z odświeżaniem 144 Hz i z tą konkretną rozdzielczością, prawdopodobnie przyda się sprzęt najwyższej klasy – NVIDII RTX 2080 Ti lub nadchodzącego AMD Radeon VII.

Z kolei gdy marzy nam się granie w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę, należy spojrzeć w kierunku AMD Ryzen 7 2700X lub Intel Core I9-7900X w połączeniu z 16 GB pamięci RAM systemu i gigantyczne 11 GB VRAM, co przełoży się na układy AMD Radeon VII lub Nvidia GeForce RTX 2080 TI.

Sugerowanie nowego Radeona VII jako odpowiednika RTX 2080 Ti może po części ujawniać moc nadchodzącego układu AMD, który tak naprawdę nie został jeszcze przetestowany. Niemniej jednak AMD nie wypowiedziało się w kwestii Ray Tracing i DLSS, które jest głównym elementem przetargowym jeśli chodzi o zakup RTX-ów. W przypadku gdy Radeon VII będzie wyceniony podobnie, „czerwoni” mogą mieć problem ze sprzedażą swojej karty. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.