Home / Aktualności / Wymagania systemowe PC dla Sea of Thieves ujawnione przez twórców

Wymagania systemowe PC dla Sea of Thieves ujawnione przez twórców

Niezwykle interesująca gra od Rare (którego jakiś czas temu kupił Microsoft) czyli Sea of Thieves zbliża się wielkimi krokami. Posiadacze konsol Xbox nie muszą się przejmować wydajnością tego tytułu, zaś pecetowcy? Oni chyba też nie, ponieważ z udostępnione wymagania tak naprawdę nie są aż tak złe. 

Jeśli nie zależy nam na ostrej jak brzytwa grafice, w najniższej rozdzielczości (540p) agramy nawet na zintegrowanej grafice. To już jakiś początek. Z kolei 60 klatek w 1080p to konieczność posiadania  czterordzeniowego Intela i5 4690 lub ośmiordzeniowego AMD np. AMD FX 8150 oraz grafiki GTX 770 / AMD Radeon 380X czy GTX 1060 / RX 470. Jeśli chodzi o pamięć to w tym przypadku 8 GB w zupełności wystarczy (RAM), a karta graficzna musi jej mieć 4GB. 

W najwyższej półce czyli rozdzielczości 4K też jest dosyć dobrze. Aby zapewnić grze Sea of Thieves 60 klatek na sekundę należy mieć system z GTX 1080 Ti lub RX Vega 64 z 8 GB VRAM oraz 16 GB RAM a ponadto procesor Core i7 4790 / AMD Ryzen 5 1600. Ze słabszą grafiką oraz wspomnianym procesorem spokojnie można zapewnić sobie rozdzielczość 2K z przyzwoitymi klatkami. Całości wymagań dopełnia oczywiście system Windows 10, który jak ostatnio informował Microsoft przewyższył popularnością poczciwą “siódemkę”.

A czy wy spełniacie wymagania dla ulubionej rozdzielczości, a jeśli nie to gdzie wam brakuje?

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.