Home / Aktualności / Wygrałeś na loterii – kup Intel Core i9 9900K z najdroższą dotychczas płytą Z390 Aorus Extreme Waterforce

Wygrałeś na loterii – kup Intel Core i9 9900K z najdroższą dotychczas płytą Z390 Aorus Extreme Waterforce

Gigabyte już od jakiegoś czasu rozszerza swoje portfolio produktów i wydaje się, że firma naprawdę chce być najlepszą dosłownie we wszystkim w czym tylko może. Ich najnowszym krokiem jest połączenie podkręconego, ręcznie dobranego procesora Intel Core i9 9900K z najdroższą dotychczas płytą Z390 Aorus Extreme Waterforce. Ta płyta główna sprzedaje się za 999 USD i jest zbudowana z wykorzystaniem części zapożyczonych z takich konstrukcji jak płyta główna Z390 Aorus Extreme  w połączeniu z niestandardowym blokiem wodnym.

Dobrą informacją dotyczącą procesora dołączonego do płyty głównej jest ta mówiąca o tym, że Gigabyte naprawił w końcu bolączki BIOS-u, aby zapewnić prawidłową, stabilną pracę w tym w warunkach ekstremalnych i gwarantuje teraz pracę w wybiórcza częstotliwość 5.1 GHz na wszystkich rdzeniach.

Cena zestawu płyta / procesor nie jest jeszcze znana, ale powiązanie płyty głównej o wartości bez mała tysiąca dolarów z procesorem, który zwykle kosztuje około 525 dolarów (ze względu na wahania cen z powodu niedoborów procesora Intela), pozwala podejrzewać pułap cenowy na poziomie 1500 dolarów. Jeśli doliczymy do tego marżę Gigabyte, cena pakietu może spokojnie podskoczyć do 1900 dolarów. No ale czego się nie robi dla tego dreszczyku emocji związanego z wydajnością i prestiżu nabycia czegoś tak kosztownego.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Jeden komentarz

  1. Z niszowej firmy firmy zaczyna powoli walczyc. Juz od jakiegos czasu wole wszystkie inny plyty tylko nie przesadnie wypromowanego Asusa, ktory i tak po 3-4 lata przestaje dzialac. Sprawdzone na blisko kilkudziesietu komputerach z plytami asusa