Home / Telefonia mobilna / Wygląd i nieco informacji na temat HTC U 11 (HTC Ocean)

Wygląd i nieco informacji na temat HTC U 11 (HTC Ocean)

HTC U 11Znany tipster @evleaks podzielił się właśnie najnowszym wyciekiem informacji na temat HTC U 11, nadchodzącego flagowego smartfonu chińskiego producenta.

Należący do rodziny U smartfonów HTC, U 11 będzie jak się można domyślać następcą HTC 10, który pojawił się w zeszłym roku. Na razie niewiele o samym urządzeniu wiadomo poza kilkoma szczegółami. Jednym z nich jest dostępnych pięć kolorów, a wśród nich biały, czarny, niebieski, czerwony oraz srebrny, podczas gdy drugim to, że smartfon oferować będzie intuicyjne funkcje za pomocą specjalnej dotykowej ramki, zaprezentowanej na poniższym filmiku. Ze zdjęć z kolei można wywnioskować, że czytnik linii papilarnych pozostanie w fizycznym przycisku z przodu urządzenia. 

Wśród niepotwierdzonej specyfikacji znalazły się m.in. 5,5-calowy ekran QHD (1440 x 2560 pikseli), procesor Qualcomm Snapdragon 835, 12 MP kamera główna (Sony IMX362) oraz 16 MP z przodu, 64/128 GB pamięci masowej (domyślamy się, że smartfon posiadać będzie też 4 GB pamięci RAM) oraz bateria 3000 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Smartfon napędzać ma Android 7.1 Nougat z nakładką HTC Sense 9 UI.

Z uwagi na praktyczny brak fizycznych przycisków oraz gniazda słuchawkowego 3,5mm, U 11 ma być wodo i kurzo odporne (IP57). 

Jak się również dowiadujemy, prawdopodobna data HTC U 11 to 16 maja tego roku. Zapewne bliżej tej daty poznamy więcej szczegółów na jego temat, w tym cenę samego urządzenia i dostępność w poszczególnych regionach świata.

Źródło: VentureBeat

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.