Home / Aktualności / Wyczekiwana przenośna konsola do gier Valve, Steam Deck, czeka dwumiesięczne opóźnienie

Wyczekiwana przenośna konsola do gier Valve, Steam Deck, czeka dwumiesięczne opóźnienie

Nie bez powodu mówi się, że jak kocha to poczeka. Według najnowszych informacji udostępnionych przez Valve, konsola nie zdąży pojawić się na sklepowych półkach na święta i zostanie opóźniona o dwa miesiące do lutego 2022. Twórca konkurenta Nintendo Switch, Valve twierdzi, że „dołożyło wszelkich starań, aby obejść problemy związane z globalnym łańcuchem dostaw, ale z powodu niedoborów materiałów komponenty nie docierają do ich zakładów produkcyjnych na czas, w związku z czym nie jest możliwe dotrzymanie początkowego terminu premiery”. Konsekwencje te są zrozumiałe, biorąc pod uwagę problemy, z jakimi boryka się wiele firm w globalnym łańcuchu dostaw oraz ogólny niedobór komponentów wciąż rządzący rynkiem.

Wszyscy, którzy złożyli przedpremierowe zamówienia Steam Deck, mogą być pewni, że ich rezerwacja zostanie odpowiednio wysłana, tylko z dwumiesięcznym opóźnieniem. Valve stwierdza, że ​​„Na podstawie zaktualizowanych szacunków Steam Deck rozpocznie podróż do klientów w lutym 2022 r. Będzie to nowa data rozpoczęcia kolejki rezerwacji — wszyscy posiadacze rezerwacji utrzymają swoje miejsce w kolejce, ale daty zostaną odpowiednio przesunięte wstecz. Szacunkowe daty zostaną zaktualizowane wkrótce po tym ogłoszeniu”.

Aby uzyskać więcej informacji, należy udać się bezpośrednio na stronę Steam Deck.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.