Home / Aktualności / Wyciekło istnienie RTX 2060 – jak wydajny będzie budżetowy Turing NVIDII

Wyciekło istnienie RTX 2060 – jak wydajny będzie budżetowy Turing NVIDII

Rodzina RTX, w skład której wchodziły dotychczas modele 2070, 2080 oraz 2080Ti, zadebiutowała nie tak dawno temu, z nieco mieszanym przyjęciem. Trzy nowe karty z układem Turing, nie będą jedynymi, gdyż na horyzoncie pojawił się młodszy brat w postaci RTX 2060.

Ze względu na przewidywaną cenę (i odpowiednio słabszą wydajność), w RTX 2060 pokładana jest nadzieja na nieco lepszy start kart RTX. Istnienie 2060 nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, a jedynie jej wyniki wydajnośći wyciekły przy pomocy benchmarka z gry Final Fantasy XV. W związku z tym informacja powinna być przyjęta z przymrużeniem oka, niemniej w przeszłości w taki właśnie sposób poznaliśmy m.in. Radeona RX 590, więc szanse na budżetowego RTX-a są całkiem spore. Według tych danych, RTX 2060 miałby oferować nieco słabszą wydajność niż Radeona RX Vega 56 i NVIDIA GeForce GTX 1070, ale znacznie lepszą niż w przypadku kart GTX 1060. Nie potwierdzone jest też czy z względu na okrojoną specyfikację, 2060-tka wspierać będzie Ray Tracing i/lub DLSS.

Firma NVIDIA potwierdziła, że ​​w przyszłości pojawi się  „mainstreamowy” produkt w rodzinie Turinga i choć wydaje się, że firma koncentruje się teraz na sprzedaży swoich nadmiarowych zapasów kart graficznych Pascal, (Czarny Piątek mógłby w tym pomóc) to nowy procesor graficzny może zostać ogłoszony w ciągu najbliższych kilku tygodni, a niektórw źródła typują pierwsze rynkowe modele na pierwszy kwartał 2019. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.