Home / Aktualności / Wyciekł design Dual Shock 4 konsoli PlayStation 5

Wyciekł design Dual Shock 4 konsoli PlayStation 5

Dla wszystkich czekających na nową konsolę PS 5, mamy dobrą wiadomość. Wygląda na to, że kontroler PlayStation 5 otrzyma nową funkcję z uwagi na fakt, że Sony złożyło w ostatniej chwili patent na kontroler (a dokładniej na „urządzenie wejściowe”), który wydaje się nadawać kontrolerowi nową funkcję.

Projekt kontrolera PS5 nie powinien różnić się tak bardzo od DualShock 4, aczkolwiek kontroler PS5 najwyraźniej nadal utrzyma joysticki w tym samym miejscu, a przyciski kierunkowe i przyciski kształtu pozostaną w tych samych pozycjach, ale przycisk PlayStation zostanie usunięty, a inne funkcje zostaną dodane. Nowy patent wydaje się pokazywać, że ​​kontroler PS5 będzie miał kilka przycisków z tyłu. Będzie miał dwa duże przyciski i dwa mniejsze przyciski, które zostaną podzielone na pary, dzięki czemu zarówno lewa, jak i prawa strona kontrolera będą miały duży oraz mały przycisk.

W zależności od rozmiaru, wspomniane przyciski oferowały będą unikalne funkcje jeśli wierzyć informacjom patentowym. Na przykład duże przyciski będą działać jak gałki. Dostosować też będzie można długość uchwytów kontrolera gracza w zależności od tego, o ile gracz przesunie je w górę lub w dół. Ciekawie będzie jak w praktyce będzie działać ta funkcja, ponieważ powinna ona pozwolić graczom na sprawne ustawienie kontrolerów w rękach, bez względu na rozmiar dłoni.

Niewiele wiemy natomiast o mniejszych przyciskach gdyż ​​Sony nie podało prawdziwego opisu tego, za co będą odpowiedzialne. Najwyraźniej jednak cokolwiek zrobią przyciski, sprawi, że kontrolowanie postaci w grze będzie łatwiejsze dzięki „zapewnieniu większej liczby opcji”.

Jak zapewne wielu z was wie, firma Sony niedawno wydała nowy dodatek do Dualshock 4, który zapewnia mu funkcję “wstecz”, niemniej przycisk “wstecz” kontrolera PS5 ma według nowych informacji zapewnić zupełnie inne funkcje niż miało to miejsce w przypadku wcześniejszego DS4.

W związku z tym, że nie zostało to jasno określone jako “kontroler PS5”, zaprezentowany przez Sony patent może dotyczyć czegoś innego niż kontroler PlayStation 5. Może to być bardziej zaawansowana wersja konkurująca np. z Elite Kontroler Microsoftu.

PlayStation 5 zostanie wydana w okresie świątecznym w 2020 roku. Do tego czasu japońska firma może potwierdzić (chociaż nie musi), że opisany tu kontroler trafi właśnie do piątej odsłony PlayStation.

Źródło: LetsGoDigital

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.