Home / Aktualności / Wyciek radiatora i designu GeForce RTX 3080 „Ampere”

Wyciek radiatora i designu GeForce RTX 3080 „Ampere”

Chyba wszyscy kochamy wycieki. Tym razem mowa o nowych zdjęciach trzech radiatorów referencyjnych karty graficznej GeForce RTX 3080 „Ampere”, które pewien zadowolony pracownik zrobił na hali produkcyjnej, pokazując dokładnie jak wygląda chłodzenie.

Głównym składnikiem rozpraszającym ciepło wydaje się być podstawa komory parowej, powyżej której znajdują się cztery spłaszczone miedziane ciepłowody, które utrzymują razem cztery aluminiowe układy żebra chłodnicy. Pierwszy układ znajduje się bezpośrednio nad obszarem procesora / pamięci / VRM i składa się z gęstego stosu aluminiowych żeber tworzących wnękę dla wentylatora. Wentylator wydmuchuje powietrze na pierwszy element radiatora, a część powietrza jest kierowana przez radiator do dwóch stosów aluminiowych żeber w kształcie trapezu, które pobierają ciepło ze spłaszczonych ciepłowodów. Następnie ciepłowody docierają do drugiego gęstego aluminiowego stosu żeber na karcie. Radiator jest tak gruby jak sama karta, ponieważ nie ma tutaj płytki drukowanej. Żeberka jest wentylowany przez drugi wentylator karty, umieszczony na odwrotnej stronie, który ciągnie powietrze przez ten stos płetw i przechodzi w górę.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.