Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / Wyciek informacji o płytach MSI Z270 PC Mate, SLI PLus, Krait Gaming , Gaming Pro Karbon oraz serii M

Wyciek informacji o płytach MSI Z270 PC Mate, SLI PLus, Krait Gaming , Gaming Pro Karbon oraz serii M

Informacje o najnowszych płytach głównych MSI Z270 PC Mate, SLI PLus, Krait Gaming, Gaming Pro Karbon oraz serii M (Gaming M5 i M7) wyciekły właśnie przedpremierowo, ale zapewne ani wy, ani my nie będziemy z tego względu narzekać. Bazujące na podstawce LGA1151 i chipsecie Intel Z270 Express konstrukcje wspierać będą 7 generację procesorów Intel Core “Kaby Lake”, które pojawią się już w przyszłym roku.

msi-z270-pc-mate

Z270 PC Mate, najmniejsza i zarazem budżetowa płyta główna od MSI wyposażona będzie w najbardziej niezbędne funkcje, pomijające m.in. konfiguracje SLI i mająca jak się dowiadujemy kosztować w granicach 100 dolarów. Producent zdecydował się nawet na zastosowanie dwóch złączy DVI, które powinny raczej zwiększyć produktywność, niż służyć do gry na kilku monitorach w większej rozdzielczości. Prosty minimalistyczny, aczkolwiek nadal bardzo schludny design i kolorystyka to główne wyznaczniki tego właśnie modelu.

msi-z270-sli-plusDruga z płyt Z270 SLI Plus, to konstrukcja o jedno oczko wyżej, a co za tym idzie z większą bo mającą wynieść w okolicach 100-150 dolarów ceną. Za dodatkowe pieniądze uzyskamy wsparcie technologii NVIDIA SLI, mocniejszą sekcję zasilania VRM, wzmocniony tylni panel I/O, 8-kanałowy układ dźwiękowy czy dodatkowe porty USB 3.1. 

msi-z270-krait-gaming

Następna w kolejce, płyta MSI Z270 Krait Gaming jest według najnowszych informacji nieznaczną modyfikacją powyższej konstrukcji, wprowadzającą za dopłatę w wysokości 10-15 dolarów biało-czarno kolorystykę.Jeśli więc będziecie chcieli wyróżnić się z tłumu, to jest to płyta właśnie dla was.

msi-z270-gaming-pro-carbon

Jedną z najbardziej hardcorowych płyt serii Z270 dla graczy jest wyceniony na 160-180 dolarów model  Z270 Gaming Pro Carbon. Zdecydowanym plusem dla tej konstrukcji jest chłodzona sekcja dysków M.2 SSDs, podświetlanie RGB LED zarówno na PCH, sekcji zasilania VRM czy innych miejscach płyty głównej, plastikowa ochrona wyjść i wejść z tyłu (I/O), a także lepszy układ audio. W wersji AC posiada ona również układ sieciowy Wi-Fi 802.11ac pracujący zarówno w paśmie 2.4 jak i 5GHz, a poza tym odseparowanemu magnetycznie slotowi PCIe czy aż 4 portami USB 3.1.

 

msi-z270-gaming-m5Modelami premium serii Z270 mają być jednak płyty oraz Z270 Gaming M7, które wskazywać mogą na porzucenie oznaczeń “Gaming” z nazewnictwa dedykowanych graczom konstrukcji. Tak więc w Gaming M5 kupujący otrzymają porty U.2 w uzupełnieniu M.2, metalową ochronę wyjść / wejść (I/O) na tylnym panelu jak również wspomnianych gniazd M.2, a pozatym 4 x USB 3.1 i najwyższej klasy układ dźwiękowy. M5 ma ponoć kosztować ok. 190-210 dolarów.

msi-z270-gaming-m7

Ostatnia, najbardziej topowa i wyciskająca dla graczy soki płyta główna serii Z270 od MSI będzie oznaczona modelem Gaming M7. Płacąc ok. 250 dolarów (czyli podobnie do najlepszych konstrukcji serii ROG od ASUS-a) otrzymamy bardzo solidną zarówno pod względem jakościowym jak i funkcji płytę. Mowa tu m.in o trzech gniazdach PCI-Express 3.0 x16, trzech M.2 dla dysków SSD, podwójnym gigabitowym układzie Ethernet, karci sieciowej Wi-Fi 802.11ad, mocniejszej niż przy wcześniejszych modelach sekcji zasilania VRM (również podświetlanej diodami LED RGB), 7 warstwową konstrukcję płytki PCB. 

Tak więc jak widzicie, MSI przygotowuje ostre natarcie z płytami Z270 PC Mate, SLI PLus, Krait Gaming , Gaming Pro Karbon oraz serii M, począwszy od budżetowej, aż po serię dla pasjonatów. Odpowiednio zestopniowane pod względem cenowym i funkcji konstrukcje nie powinny mieć problemu ze znalezieniem nabywców. 

 

Źródło: WCCFTech

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.