Home / Aktualności / WWDC 2021: Co nowego w iOS 15

WWDC 2021: Co nowego w iOS 15

Apple zaprezentował kolejną wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS 15 na tegorocznym WWDC,  który jeszcze tej jesieni pojawi się na iPhone 6s i nowsze telefony tej marki.  Wśród nowości  jest ta związana z FaceTime –  applowskim video messengerem. Usługa wiadomości wideo jest aktualizowana o dźwięk przestrzenny, izolację głosu, muzykę / wideo, które można udostępniać podczas połączeń i nie tylko. Właściciele iPhone’ów mogą również włączać użytkowników systemów Android i Windows do swoich połączeń, udostępniając łącze otwierające FaceTime w przeglądarce internetowej.

Życie użytkowników iPhone umili też nowa funkcja o nazwie skupienie (Focus), która pozwala dostosować powiadomienia o połączeniach przychodzących, SMS-ach i aktualizacjach aplikacji w zależności od statusu użytkownika, takiego jak praca, jazda itp. Będziemy także mogli ustawić różne ekrany główne w zależności od pory dnia. Gdy użyjemy funkcji Focus, zsynchronizuje się ona z innymi urządzeniami Apple.

Nie tylko wspomniane powyżej powiadomienia zyskają nowe czy też  ulepszone fukcje – Apple skupiło się również na ustawieniach klasyfikacji, większych ikonach i zdjęciach kontaktów. Inżynierowie  z Cuppertino zadziałali także na gruncie aktualizacji projektowych map Apple i aplikacji Pogody. Apple Wallet obsługuje ponadto więcej elementów, takich jak prawa jazdy (w wybranych stanach – nie wiey czy będzie to wspierane w innych zakątkach świata), dostępna jest funkcja Live Text, która rozpoznaje pismo pojawiające się na zdjęciach lub zrzutach ekranu, które robimy. Jako, że Apple kładzie nacisk na prywatność, w nowej aktualizacji iOS pojawi się mnóstwo zaktualizowanych kontroli prywatności.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.