Home / Oprogramowanie / WWDC 2016: Lista urządzeń kompatybilnych z iOS 10

WWDC 2016: Lista urządzeń kompatybilnych z iOS 10

iOS 10iOS 10 jest już oficjalny, a wraz z nim lista wspieranych przez ten system urządzeń, w związku z czym osoby, które posiadają w miarę starsze smartfony będą zawiedzione.

Rozpoczynając właśnie od smartfonów, Apple będzie wspierało nadchodzący system od iPhone 5, co oznacza, że iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, oraz iPhone 6s Plus również będą z niego korzystać, tak jak nadchodzący iPhone 7.

Jeśli chodzi o tablety czyli iPady, to jest już tu lepiej, bowiem iOS 10 znajdzie się praktycznie na każdym iPadzie, w tym iPad mini (1-4 generacja), iPad 2, iPad 3, iPad 4, a ponadto iPad Air, iPad Air 2, i oczywiście duet najnowszych urządzeń 9,7 / 12,9-calowy iPad Pro. Z kolei w przypadku iPodów, urządzenia 5 i 6 generacji otrzymają nowy iOS, zaś starsze nie.

Pomimo faktu, że jak wspomnieliśmy iPhone 5 czy iPad 2 wspierać będą iOS 10, to z uwagi na małą ilość pamięci RAM zaleca się odejście od pomysłu aktualizacji, gdyż może mieć to wpływ na płynność i doznania z tym systemem na tych urządzeniach.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.