Home / Aktualności / Współpraca Google i Audi. Giganci łączą siły

Współpraca Google i Audi. Giganci łączą siły

współpraca Google i AudiGoogle oraz niemiecki producent samochodowy Audi zapowiedzieli połączenie sił w celu stworzenia systemu samochodowego bazującego na systemie Android.

Współpraca Google i Audi ma zostać oficjalnie potwierdzona na CES już w styczniu, i zawierać będzie w sobie projekt dedykowanego sprzętu korzystającego z mobilnego systemu Google.

Jak podaje Wall Street Journal efektem pracy obu producentów ma być wspólna platforma nawigacji GPS i rozrywki zarówno w samochodzie jak i smartfonie czy tablecie.

Jednak aby całość mogła zaistnieć Google i Audi ma skorzystać z pomocy producenta kart graficznych Nvidia oraz prawdopodobnie kilku innych podwykonawców.

Przedział czasowy w jakim powinniśmy doczekać się wspomnianego systemu w autach produkcyjnych ustalono na okres 4-5 lat.

Wiadomość ta dociera do nas zaraz po tym jak Apple także przygotowuje się do produkcji systemów multimedialnych, które chce zastosować w branży motoryzacyjnej. Na początku tego roku bowiem gigant z Cupertino zapowiedział system samochodowy wykorzystujący iOS, który umożliwia współgranie iPhonów z systemami multimedialnymi niektórych producentów samochodowych.

Najlepszym dowodem na ruch Apple w tej dziedzinie jest aktualizacja 7.1 iOS, która umożliwia pracę tego systemu w autach obecnie produkowanych. Czyżby Google i Apple znalazło kolejny front do walki między sobą? Miejmy nadzieję, że Apple udoskonaliło swoje mapy na tyle, że jeśli wprowadzi podobne rozwiązanie co Google to nie wywiedzie one swoich użytkowników w szczere pole. A wy jak myślicie, jak to się wszystko potoczy?

Źródło: Techradar