Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / Wsparcie kart NVIDIA serii 1000 dla rozdzielczości 4K w Netflix

Wsparcie kart NVIDIA serii 1000 dla rozdzielczości 4K w Netflix

Netflix Nvidia 4K

Jeśli jesteście użytkownikami serwisu streamingowego Netflix ale wasz komputer nie posiada najnowszego procesora Intel Kaby Lake, to dotychczas nie mogliście oglądać filmów w rozdzielczości 4K, gdyż tylko taka kombinacja to umożliwiała. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, firma NVIDIA wprowadza właśnie wsparcie dla tej rozdzielczości o ile posiadacie karty GeForce GTX serii 1000

Aby na chwilę obecną cieszyć się rozdzielczością 4K w Netflix należy posiadać sterowniki NVIDIA 381.74 (obecnie dostępne poprzez Windows Insider Program https://insider.windows.com/), posiadać co najmniej kartę GeForce GTX 1050 lub lepszą z 3GB pamięci, monitor wspierający HDCP 2.2, przeglądarkę Microsoft Edge lub aplikację Netflix z Windows Store oraz połączenie internetowe cop najmniej 25Mbps.

W przypadku gdy korzystacie z wielu monitorów oraz jednej karty graficznej, lub też wielu kart graficznych nie wykorzystujących trybu SLI/LDA, streaming w 4K będzie tylko możliwy jeśli wasze monitory wspierają HDCP 2.2. W przypadku gdy choć jeden monitor nie wspiera HDCP 2.2, rozdzielczość zostanie zeskalowana do 1080p. Z informacji udostępnionej przez Nvidię wynika, że rozdzielczością 4K będziemy się  mogli cieszyć na jednym (z wielu monitorów), jeśli na nie wspierającym HDCP w wersji 2.2 wyświetlaczu standard ten nie będzie aktywny.

 

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.