Home / Konsole / Wsparcie dla zewnętrznych dysków dla Xbox 360 jest już dostępne

Wsparcie dla zewnętrznych dysków dla Xbox 360 jest już dostępne

niebieski Xbox 360Niedawno wspominane i długo przez wszystkich oczekiwane wsparcie dla zewnętrznych dysków dla Xbox 360 jest już dostępne.

Funkcja ta została wspomniana jakiś czas temu jako dostępna, lecz dla wszystkich korzystających z programu Microsofr Preview, co ograniczało zachwyt nowymi możliwościami starej konsoli do minimum.

xbox 360 external storage

Teraz jednak można już pobrać ową aktualizację, która umożliwia podłączenie zewnętrznych dysków o pojemnościach do 2 TB, wymazując poniekąd wcześniejszy limit 32 GB.

Najbardziej zapewne skorzystają posiadacze starych konsol Xbox 360 wyposażonych w dyski 20, 60 czy 120  GB, choć i te z 250, 320 czy 500 GB nie mają się czym poszczycić jeśli chodzi o miejsce na gry.

Wśród innych ważnych zmian jakie wprowadza ta aktualizacja znalazła się funkcja wyświetlania sekcji ostatnich zakupów gier czy statystyk sieciowych (prędkość pobierania, wysyłania oraz siła sygnału wi-fi.

Na uwagę zasługuje również informacja o stanie naszych pieniędzy na koncie Xbox Live oraz możliwość zresetowania hasła bezpośrednio z systemu.

Aktualizacja powinna rozpocząć się automatycznie, zaraz po włączeniu się waszej konsoli, a jeśli to nie nastąpiło, zalecamy ręczną aktualizację.

Korzystając z okazji, pragniemy prosić was o komentarze jeśli o nią chodzi oraz jakie dyski bądź klucze USB współpracują (lub nie) z waszymi poczciwymi 360-tkami.