Home / Aktualności / Wrażenia z otwartych i zamkniętych testów technicznych Beta Disintegration

Wrażenia z otwartych i zamkniętych testów technicznych Beta Disintegration

Choć nie wiemy jak wiele osób zostało zaproszonych do zamkniętych beta testów gry Disintegration, tak z przyjemności wypróbowania tej gry w otwartych testach mógł już skorzystać chyba każdy.

Disintegration, gra stworzona przez V1 Interactive oraz wydawana przez Private Division to typowa gra akcji zawierająca zarówno kampanię dla jednego gracza, jak i dynamiczne potyczki PvP. Podczas testów była (niestety) dostępna tylko ta druga opcja, w dodatku z jedynie dwoma mapami. 

Nowa strzelanka science fiction z perspektywy pierwszej osoby, której akcja rozgrywa się na Ziemi w niedalekiej przyszłości. Jedyną nadzieją na przetrwanie ludzkości jest Integracja – technologia zaprojektowana, by zachować ludzkie mózgi w zrobotyzowanych pancerzach. My jako gracz wcielamy się w Romera Shoala, byłego pilota Grawilotu, dowodzącego małym zIntegrowanym ruchem oporu.

W trybie dla wielu graczy piloci Grawilotów oraz ich naziemne drużyny rywalizują o dominację na polu bitwy, korzystając z unikalnych zdolności jednostek oraz szerokiego arsenału. Mamy to do czynienia z typowymi dla tego gatunku przechwytywaniem punktów kontrolnych, czy też zbieraniu przedmiotu z jednego punktu kontrolnego i dostarczaniu na miejsce zrzutu unikając w międzyczasie zniszczenia.

 

Platforma testowa:

AMD Ryzen 5 1600

Gigabyte X370 Gaming K3

16 GB DDR4 3200MHz

Sapphire Radeon RX 580 8GB

ADATA XPG SX8200 512GB

 

Gra działa na testowym sprzęcie bardzo przyzwoicie, rejestrując 50-60 klatek na sekundę w rozdzielczości 2560 x 1080 przy ustawieniach wysokich oraz epickich. 

 

Wrażenia z gry

Jak wspomnieliśmy na wstępie, techniczne testy nie oferowały zbyt dużo pod względem treści, aczkolwiek i tak dały nam dobry obraz całości. Mimo tego, że producent gry chciał najprawdopodobniej zobaczyć, jak wypadnie obciążenie serwerów organizując wyłącznie rozgrywkę w trybie wieloosobowym, jeśli o nas chodzi to nie mieliśmy poza dwoma przypadkami żadnych problemów z połączeniem się (mówimy tu o wyrzuceniu nas z gry), a także czas oczekiwanie na wyszukiwanie graczy był przyzwoity.

 

Fragmenty rozgrywki:

 

Podsumowując Disintegration to ciekawa produkcja wnosząca nieco świeżości do gatunku gier akcji. Żałujemy, że nie mogliśmy przetestować kampanii, aczkolwiek mamy nadzieję, że taka okazja trafi nam się niebawem po jej premierze. Mimo tego uważamy czas spędzony na testach za bardzo udany. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.