Home / Aktualności / World of Warships oraz VR 360 w ramach Google Arts & Culture

World of Warships oraz VR 360 w ramach Google Arts & Culture

W dniu 12 czerwca 2017 na kilka godzin przed opisywanym na łamach naszego portalu wydarzeniem Metal Hammer Golden God Awards miała miejsce także konferencja Google Arts & Culture w ramach London Tech Week.

W konferencji zorganizowanej w budynku Google, a dokładnie w sekcji You Tube Space brali udział nie tylko przedstawiciele firmy Wargaming, ale także inne znane osobistości, choćby ze świata telewizji czy nauki. Wśród nich byli m.in. Dan Snow (historyk i prezenter telewizyjny), Richard Cutland (doradca wojskowy w firmie Wargaming.net) czy Tracy Spaight  (dyrektor od projektów specjalnych w Wargaming.net).

Na konferencji mogliśmy wysłuchać ciekawego wykładu nt. roli marynarki wojennej w przebiegu drugiej wojny światowej czy roli konwojów w największym jak dotąd konflikcie zbrojnym na Ziemi i sposobów ich ochrony przed wrogiem, a także o technologii wirtualnej rzeczywistości VR 360 i tego co ona może zaoferować nie tylko graczom, ale także fanom okrętów.

W tym ostatnim zadaniu bardzo istnieje bardzo duży potencjał, bowiem technologia ta umożliwia m.in. tworzenie nowych materiałów dla fanów historii i sprzętu wojskowego, o czym można było się przekonać patrząc na obraz wyświetlany za plecami ww. gości. A było co podziwiać, bowiem uczestnicy wydarzenia mogli wirtualnie zwiedzić wnętrza okrętów nawodnych Royal Navy, które jako ostatnie brały udział w dużych operacjach militarnych podczas wojny.

Bez technologii VR 360 takie zwiedzanie jest znacznie mniej efektywne, zwłaszcza na odległość, bowiem zwykła fotografia nie odzwierciedli tak szczegółowe wnętrza okrętu, choćby z powodu braku odpowiedniej głębi obrazu czy perspektywy.

Tradycyjnie na gości czekały także przekąski, napoje oraz drobne podarunki, takie jak specjalne, stereoskopowe gogle, w których umieszcza się smartfon, aby móc oglądać obraz w technologii 360.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia tuż sprzed rozpoczęcia konferencji i w trakcie jej trwania. Dodatkowo, specjalnie dla Was dodaliśmy także link do prezentowanego w tej wiadomości materiału z wirtualnego zwiedzania okrętu Royal Navy. https://www.google.com/culturalinstitute/beta/exhibit/6gJSQhgEoY9RKA 

IMG_20170612_154637

IMG_20170612_160002

Źródło: Informacja własna

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.