Home / Gry / Akcja / World of Tanks: Xbox 360 – czyli paradoks gier Free-to-Play na konsolach Microsoftu

World of Tanks: Xbox 360 – czyli paradoks gier Free-to-Play na konsolach Microsoftu

Firma Wargaming ogłosiła datę premiery World of Tanks: Xbox 360 Edition, która została wyznaczona na dzień 12 lutego 2014. Niestety paradoks gry World of Tanks: Xbox 360 Edition polega na tym, iż mimo że należy ona do gatunku Free-to-play nie będzie można w nią zagrać bez wykupienia usługi Xbox Live. 

To jednak nie wszystko, ponieważ by móc grać dłużej niż 7 dni (na tyle pozwoli nam pakiet Xbox Live Silver) będziemy musieli co miesiąc wykupić znacznie droższy pakiet Xbox Live Gold.

World of Tanks w wersji na konsolę Xbox 360 zostanie wydana przez firmę Microsoft, a jej producentem będzie studio Wargaming West (dawniej Day 1 Studios). Tytuł zaoferuje w pełni przystosowane do specyfiki konsoli sterowanie, mechanizm dobierania graczy w bitwach, nowy interfejs użytkownika dopasowany do telewizorów oraz inne elementy, aby w pełni wykorzystywać możliwości technologiczne nie najmłodszej już konsoli Xbox 360 oraz jej funkcji internetowych.

World of Tanks: Xbox 360 Edition będzie umożliwiał zakupy w grze takich opcjonalnych dodatków jak czołgi i konta typu „premium”, a także materiałów eksploatacyjnych.

W dniu premiery gry World of Tanks: Xbox 360 Edition gracze otrzymają do dyspozycji ponad 100 kultowych „stalowych bestii” z trzech krajów – U.S.A, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Źródło: Wargaming

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.