Home / Aktualności / World of Tanks na PC ma już 10 lat!

World of Tanks na PC ma już 10 lat!

Gra World of Tanks na komputerach osobistych działa i rozwija się aktywnie od 10 lat. Tylko nieliczne sieciowe gry komputerowe mogą pochwalić się takim osiągnięciem. Obecnie gra może się poszczycić 160 000 000 zarejestrowanymi graczami na całym świecie. Przez ten czas WoT doczekało się ponad 100 aktualizacji, dzięki którym gracze mają dostęp do ponad 600 czołgów z 11 krajów świata. Wirtualni czołgiści rozegrali już ponad 5.8 bilonów bitew spędzając w grze 48 tysięcy lat. Średnio w jednej bitwie niszczonych jest 25 czołgów(na 30 biorących udział).

Z okazji 10-rocznicy istnienia gry, firma Wargaming.net udostępnia najnowsze statystyki zarejestrowanych graczy w Polsce. Bazując na najświeższych danych mamy ponad 4 649 472 zarejestrowanych Polaków w World of Tanks na komputerach osobistych. Oznacza to, że 12 proc. populacji naszego kraju miało styczność z tytułem. Warto podkreślić również, że obecna liczba zarejestrowanych graczy jest o prawie milion większa niż ta, podawana z okazji wprowadzenia polskich czołgów do gry w 2018. Polska jest kluczowym rynkiem dla firmy Wargaming w Europie.

10-rocznica World of Tanks to również moc atrakcji dla graczy. Wcześniej, na przestrzeni bieżącego roku, odbywały się wydarzenia związane z kluczowymi momentami historii tytułu, a obecnie przypada kulminacja obchodów. Przejawia się to w licznych konkursach, misjach i wyzwaniach dla czołgistów, a obecnie każdy kto zaloguje się do gry otrzyma 7 unikatowych czołgów premium! (akcja trwa do 12 października) Na szczególną uwagę zasługuje polski TKS z n.k.m. 20 mm, a także zupełnie nowy, premierowy brytyjski czołg Valiant. Pozostałe maszyny to Type 97 Te-Ke, BT-7 art., T-45, T-29 oraz T-116. Każdy z tych czołgów ma załogę wyszkoloną w 100% oraz miejsce w garażu.

Wargaming będzie również obecny na tegorocznym gamescom 2020 (27.08 – 30.08.2020).  Jesteśmy na nim obecni co roku także i teraz nie mogło nas zabraknąć. Wydarzenie odbywa się cyfrowo i naszej dedykowanej stronie https://now.gamescom.global/partner/wg/ (strona powinna być aktywna podczas ceremonii otwarcia zaplanowanej na 20:00 czasu polskiego) będzie moc atrakcji (streamy, nagrody, konkursy itp.) dla graczy World of Tanks PC i konsolach, World of Warships i World of Tanks Blitz, które miało swoją premierę wczoraj na Nintendo Switch. Warto podkreślić, że wersja gry na PC została nominowana do nagrody „Best Ongoing Game” przez kapitułę gamescom 2020.

– Dekadę temu stworzyliśmy coś wyjątkowego – grę komputerową, w której trzeba być mądrym aby zwyciężać – mówi Wiktor Kisły, prezes Wargaming. – World of Tanks to coś więcej niż gra, to hobby dla naszych graczy, które zbliża ich do siebie poprzez pasję. Przez te wszystkie lata tworzymy i wspieramy branżę gier komputerowych. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tegorocznego gamescom-u, zwłaszcza że mamy 10. rocznicę istnienia World of Tanks –

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.