Home / Aktualności / World of Tanks Modern Armor – konsolowi gracze otrzymują współczesne czołgi!

World of Tanks Modern Armor – konsolowi gracze otrzymują współczesne czołgi!

 

Gra World of Tanks na konsolach wchodzi dziś na zupełnie nowy poziom udostępniając najnowsze rozszerzenie o nazwie Modern Armor. Jest ono dostępne już do pobrania, jak zawsze za darmo, oferując cross play pomiędzy konsolami PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One oraz series S i X. 

Po raz pierwszy w historii marki WoT mamy do czynienia z nowoczesnym polem walki, gdzie dynamiczna rozgrywka gra pierwsze skrzypce. Gracze mogą wybierać pomiędzy dwiema frakcjami: przymierzami zachodu i wschodu oraz 18 nowymi czołgami. Po obu stronach konfliktu znajdziemy takie jednostki jak:

  • Zachodnie Przymierze – M46A1 Patton, M47 Patton, M48A5PI Patton, M60’61 Patton, M60A1 Patton, M60A3 Patton, M1 Abrams, M1A1 Abrams i M1A2 Abrams.
  • Wschodnie Przymierze – T-72BM, T-44A, T-54 obr. 1949, Object 165, T-62, T-72A, T-72AV, T-72B, and the T-72BU.

Każdą z maszyn odblokujemy poprzez regularne granie, dostępne są również dwa czołgi premium.  Okres Zimnej Wojny został podzielony na 3 ery: powojenną, eskalację i odprężenie, a w każdej z nich znajdziemy odpowiednie czołgi biorąc pod uwagę ich datę produkcji oraz zdolności bojowe. Matchmaker działa w oparciu o ten podział, dzięki czemu zapewni zbalansowaną rozgrywkę.

Wraz z nowymi, sprawniejszymi maszynami do dyspozycji czołgistów oddano cztery zupełnie nowe mapy. Wzorowane są regionach niemieckich, norweskich, bliskim wschodzie oraz południowo-wschodniej Azji. Warto podkreślić, że są one niemal dwukrotnie większe od obecnie dostępnych w grze, co daje nowe możliwości strategiczne i taktyczne.

Współczesne pole walki wymaga również innowacyjnych materiałów eksploatacyjnych. Gracze mogą wykorzystywać zasłony dymne oraz odzyskiwać punkty zdrowia podczas gry przez specjalne zestawy naprawcze. Wraz z nowymi modułami do czołgów zmieni to dynamikę bitew. 

Z innych ciekawych nowości warto wymienić zupełnie nowych dowódców czołgów ukazanych w pełnym 3D z nowymi umiejętnościami oraz tryb coop, gdzie 15 graczy może dobrać się w drużynę i walczyć z 15 przeciwnikami kontrolowanymi przez AI.

TJ Wagner, producent wydawniczy World of Tanks na konsolach mówi: – Cieszymy się, że możemy oddać w ręce graczy nowe czołgi i mapy! Z takimi bestiami jak T42 czy M1A2 Abrams, nowymi umiejętnościami i wyposażeniem, gracze będą doświadczyć zupełnie innego pola walki, co wzbogaci ich doświadczenia z grą. Modern Armor to największa ewolucja w historii World of Tanks i nie możemy się już doczekać, kiedy wskoczymy do wspólnych bitew z naszą olbrzymią społecznością czołgistów na całym świecie –

Wydanie Modern Armor i premiera pierwszego epizodu First Strike to początek nowej drogi. Aby zapewnić stały dostęp do nowej, ekscytującej akcji firma Wargaming będzie dostarczać graczom na konsolach co miesiąc nową zawartość – będzie się działo! 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.