Home / Aktualności / World of Tanks Blitz ma już 5 lat i 120 milionów pobrań!

World of Tanks Blitz ma już 5 lat i 120 milionów pobrań!

World of Tanks Blitz świętuje dwa ważne momenty przełomowe – 120 000 000 pobrań gry na całym świecie oraz 5-lecie istnienia gry.

WoT Blitz został wydany najpierw na iOS, a następnie został przeniesiony na Androida, MacOS, Steam i Windows 10. Dzięki temu gra może poszczycić się ponad 120 milionami pobrań gry oraz 1 500 000 aktywnych graczy dziennie!

Nie tylko ilość graczy wzrosła przez lata, ale również zawartość gry. Na starcie World of Tanks Blitz oferował 90 historycznych czołgów z 3 krajów. Teraz jest to ponad 370 jednostek z 8 nacji. Unikatowym dla Blitza jest specjalna nacja hybrydowa, która skupia w sobie maszyny alternatywne, fantasy i sci-fi takie jak pojazdy z Warhammer 40 000 czy Valkyria Chronicles, czołgi tworzone przez słynnych projektantów i grafików takich jak Peter Pound (Mad Max: Fury Road) czy Kunio Okawara (Gundam).

 – World of Tanks Blitz jest długofalowym sukcesem dzięki temu, że przesunęliśmy granice mobilnego gamingu – mówi Andrey Ryabovol, dyrektor produktu World of Tanks.  – Aby wygrać musisz polegać na czymś więcej niż samej sile i kto ma najlepszy czołg. To gra o myśleniu i przechytrzeniu przeciwników, a gracze to kochają. Bez oddanej społeczności i spełniania ich próśb nie bylibyśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy teraz. Świetnym przykładem może być gracz z Turcji, który chciał się oświadczyć dziewczynie poprzez Blitza. Było to wyzwanie dla naszych twórców, ale mu to umożliwili! –

Aby uczcić 5 urodziny rozpoczynają się tygodniowe obchody. Zaczynając od 19 czerwca gracze będą mogli zdobyć 75 różnych typów pudełek z prezentami, a każde z nich zawierać będzie cenne nagrody – od boosterów do czołgów premium. Trzy z nich są kompletnie nowe i będą to atomowe wariacje kultowych T-34, Sherman Firefly i ELC bis. A każdy kto zaloguje się do gry w tym tygodniu otrzyma w prezencie 5 dni konta premium oraz niemiecki czołg premium German Pz. III wraz z zestawem rzadkich boosterów. 26 czerwca na zakończenie urodzin każdy czołg otrzyma x5 doświadczenie za pierwsze zwycięstwo!

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.