Home / Aktualności / World of Tanks: Battlegrounds – popularne czołgi debiutują jako gra planszowa!

World of Tanks: Battlegrounds – popularne czołgi debiutują jako gra planszowa!

Firma Wargaming.net ma przyjemność poinformować o nawiązaniu współpracy z polską firmą TM Toys. Jej owocem jest gra planszowa World of Tanks: Battlegrounds, która właśnie debiutuje na rynku.

Wszystkie elementy planszówki zostały zaprojektowane i wykonane z najwyższą precyzją, dzięki czemu niezwykle realistycznie odwzorowują świat przedstawiony w grze. Pojedynki dorównują emocjonującym walkom toczonym w świecie wirtualnym. W obu przypadkach zabawa opiera się bowiem na trzech wspólnych elementach lokacjach, czołgach i bitwie taktycznej.  Gracze mają do dyspozycji 12 czołgów, którymi mogą się w określonych kierunkach poruszać po planszy. Ich celem jest prowadzenie taktycznych pojedynków na zmieniającym się w każdej rozgrywce polu bitwy złożonym z 64 obrazkowych żetonów lokacji, tak aby po drodze zdobyć określoną liczbę punktów zwycięstwa.

Gra jest odpowiednia dla graczy powyżej 7. roku życia i można w nią grać samemu, w dwójkę lub w czwórkę. World of Tanks: Battlegrounds oferuje aż 4 rodzaje rozgrywki:

  • podstawowy (bitwa) – typu odkryte memory – gracze po drodze do zwycięstwa zdobywają lokacje i toczą między sobą walki na czołgi;
  • drużynowy – dla par (może w niego zagrać dwóch lub czterech graczy);
  • familijny – typu zakryte memory – gracze poruszają się czołgami po planszy, szukając par lokacji;
  • solo – wyścig między grą a graczem o to, kto szybciej zdobędzie więcej lokacji.

Dzięki takiej różnorodności każda gra jest inna i nie ma obaw, że po rozegraniu określonej liczby partii na planszy powieje nudą. Dodatkowo, dla fanów komputerowej wersji gry w pudełku znajduje się specjalny, bonusowy kod dla nowych graczy do World of Tanks na PC. 

Gra World of Tanks Battlegrounds jest dostępna w dobrych sklepach online (np. klikając na czerwone napisy w tekście) oraz w sklepach z grami na terenie całego kraju w cenie około 90 zł. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.wot-boardgame.com można dowiedzieć się więcej o tej wyjątkowej grze planszowej oraz zlokalizować najbliższy punkt sprzedaży. 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.