Home / Aktualności / Właśnie dziś startuje usługa Origin Access Premier

Właśnie dziś startuje usługa Origin Access Premier

Uruchomiona właśnie dziś przez EA usługa Origin Access Premier, która dostępna jest w dwóch smakach Basic oraz Premier oznacza jednocześnie koniec darmowych gier, dotychczas znanych jako “On the House”. W ramach wspomnianego programu można było pobrać co miesiąc wiele interesujących gier, chociażby takich jak Theme Hospital, Medal of Honor: Allied Assault, Dragon Age, Mass Effect czy wiele innych. 

Jak informuje EA, powodem postania Origin Access Premier jest umożliwienie graczom dostępu do najnowszych gier tego studia przed ich premierą. W zależności od poziomu subskrypcji – wspomniana Basic w cenie 14,99 złotych, a roczna 79,99 złotych da nam wczesny, przedpremierowy dostęp przez 10 godzin lub Premier – 59,99 złotych miesięcznie lub 419,90 złotych rocznie, zaoferuje te gry w pełnej wersji przez nieograniczony czas (o ile będziemy opłacać ową subskrypcję).

W bibliotece jest na razie ok. 129 gier, a ona sama według zapewnień EA ma się sukcesywnie rozrastać. O ile nie zależy nam na niemalże natychmiastowym dostępie do takich gier jak Battlefield V czy Anthem, naszym zdaniem tańsza opcja jest naprawdę sensownym rozwiązaniem. W odmianie Premier, Origin Access oferuje także dodatkową treść dla dostępnych w bibliotece gier oraz dodatki DLC. Te same mogą nas kosztować niemałą fortunę.Jeśli zatem normalnie z nich korzystamy, nieco droższa opcja może przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W obu przypadkach możemy liczyć na 10 procentową zniżkę na gry spod skrzydeł EA.

Premierę Origin Access Premier można uznać za kolejny po Xbox Game Pass krok w stronę zmiany dotychczasowego modelu sprzedaży gier, tak jak to kiedyś miało miejsce z cyfrowymi i pudełkowymi dystrybucjami. Tego typu inicjatywy sprawdzają się obecnie dla Netfliksa lub Spotify, więc całkiem możliwe, że za jakiś czas wszystkie platformy dystrybucji cyfrowej zaczną działać na takiej zasadzie. Czas pokaże.

Jeśli ten artykuł zachęcił was chociażby do spojrzenia na EA Origin Access Premier, tu znajduje się link do tej usługi

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.