Home / Aktualności / Właśnie dziś debiutuje nowy smartfon ZenFone Max Plus M1 od Asusa

Właśnie dziś debiutuje nowy smartfon ZenFone Max Plus M1 od Asusa

Premierowy model z nowej serii ZenFone Max został właśnie pokazany przez firmę Asus. Wyjątkowa linia smartfonów z baterią o bardzo dużej pojemności to mi.in 5,7-calowy ekran typu full-view w niezwykle kompaktowej obudowie, która rozmiarem nie odbiega od standardowych telefonów 5,2-calowych.

Smartfon ten został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Cortex ((4×1.5 GHz Cortex-A53 & 4×1.0 GHz Cortex-A53) oraz układ graficzny Mali-T860MP2. W urządzeniu znalazło się także  w zależności od konfiguracji 3GB / 4GB pamięci RAM (LPDDR3) oraz 64GB  / 32GB pamięci masowej rozszerzalnej do 256 GB przez karty micro SD.

5,7-calowy ekran Full HD w telefonie ZenFone Max Plus oferuje współczynnik proporcji ekranu 18:9 oraz posiada super wąską ramkę, co zapewnia telefonowi ZenFone Max Plus stosunek powierzchni ekranu do obudowy na poziomie 80%. Smukły rozmiar, metalowe wykończenie, a także zakrzywione (2.5D) krawędzie z przodu sprawiają, że  ZenFone Max Plus wyjątkowo dobrze leży w dłoni i nie sprawia tak masywnego wrażenia jak większość standardowych telefonów.

Korzystając z ZenFone Max Plus miłośnicy fotografii będą cieszyć się zwiększonymi możliwościami aparatów. Oprócz przedniego aparatu do selfie z przesłoną f/2.0, ZenFone Max Plus został wyposażony w zaawansowany podwójny aparat główny. Jego główny aparat z 16 MP i technologią PixelMaster jest wyposażony w obiektyw z przesłoną f/2.0 dla wykonywania bardziej ostrych zdjęć, a także system autofokusa z detekcją fazy (PDAF), który może precyzyjnie wyostrzyć zdjęcie w ciągu zaledwie 0,03 sekundy podczas fotografowania obiektu będącego w ruchu.

Dodatkowy aparat z szerokokątnym obiektywem 120° zapewnia o 200% szersze pole widzenia niż tradycyjne aparaty w smartfonach, dzięki czemu można ująć więcej tła oraz osób w kadrze, aby uzyskać wspaniałe zdjęcia krajobrazowe, lepsze portrety grupowe oraz wygodniej fotografować w zamkniętych pomieszczeniach.

Znakiem rozpoznawczym serii ZenFone Max jest ogromna pojemność baterii, która została opracowana dla najbardziej aktywnych podróżników, a także dla tych użytkowników, którzy cenią sobie maksymalną długość działania baterii. ZenFone Max Plus jest wyposażony w baterię o pojemności 4130 mAh i dużej gęstości, która nie tylko zapewnia bardzo długi czas działania, ale również przyczynia się do zachowania kompaktowych rozmiarów tego telefonu. ZenFone Max Plus oferuje użytkownikom nawet do 26 dni pracy w trybie czuwania, do 26 godzin rozmowy w trybie 3G, do 21 godzin przeglądania Internetu przy połączeniu Wi-Fi, albo do 13 godzin odtwarzania wideo. 

System baterii w telefonie ZenFone Max Plus korzysta z technologii PowerMaster – pakietu inteligentnych rozwiązań zarządzania energią, które współpracując ze sobą optymalizują czas pracy baterii. Zapewniają one również bezpieczeństwo i długą żywotność, obsługę technologii Reverse Charging oraz wiele innych funkcji.

ZenFone Max Plus to pierwszy ZenFone – oraz jeden z niewielu telefonów tego typu w swojej klasie – obsługujący funkcję rozpoznawania twarzy (Face Unlock). Zapewnia ona użytkownikom szybką i bezpieczną alternatywę do tylnego czytnika linii papilarnych, jako metody odblokowywania telefonu podczas noszenia rękawiczek lub w razie trudnych warunków pogodowych.

ZenFone Max Plus (M1) dostępny jest w trzech kolorach: czarnym (Deepsea Black), złotym (Sunlight Gold) oraz srebrnym (Azure Silver) oraz cenie 899 zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.