Home / Aktualności / Wiosenna aktualizacja Windows 10 już za kilka dni (Spring Creators Update)

Wiosenna aktualizacja Windows 10 już za kilka dni (Spring Creators Update)

Mówi się, że lepiej późno niż wcale. Wydaje się z tym zgadzać Microsoft, którego wiosenna aktualizacja (Spring Creators Update, lub teraz zwana Redstone 4) nastąpi 30 kwietnia, a więc w ostatni dzień tego miesiąca. Update ten jest pierwszym z dwóch głównych usprawnień systemu Windows 10. Pierwotnie system miał zostać zaktualizowany 10 kwietnia, ale najwidoczniej uznano, że trzeba jeszcze to i owo dopracować. 

Celem Microsoftu jest aktualizacja systemu Windows 10 dwukrotnie w ciągu roku, z mniejszymi aktualizacjami bezpieczeństwa między nimi (miesięczne aktualizacje)

Aktualizacja Redstone 4 wprowadzi odświeżony Game bar czyli zakładkę gier, a ponadto usprawni co niektóre rzeczy związane z mieszaną rzeczywistością. Dotyczy to również środowisk wirtualnych. Co więcej, zespół giganta z Redmond pracował również nad lepszą implementacją wsparcia SteamVR, w tym nad lepszą reakcją na dotyk w kontrolerach rzeczywistości wirtualnej.

Także zmieni się nieco wygląd systemu Windows 10, a to za sprawą dalszej implementacji “płynnego designu”, który Microsoft wydaje się konsekwentnie realizować. W aktualizacji znajdzie się również mająca się pojawić w jesiennej (Redmond 3) aktualizacji tego systemu funkcja osi czasu (timeline). Z pomocą tej funkcji, użytkownik będzie mógł cofnąć się o 30 dni w celu znalezienia czegoś nad czym pracował. Bardzo pomocne może okazać się też rozpoczęcie czegoś co zaczęliśmy w przeglądarce Edge czy Office 365 na urządzeniu iOS / Android, pod warunkiem, że byliśmy przy okazji zalogowani do swojego konta Microsoft. 

Jak podaje Microsoft, aktualizacja Redstone 4 ma zająć ok. 30 minut (bazując na użytkownikach instalujących ją przy pomocy programu Windows Insiders), czyli niemalże 100% mniej niż w przypadku poprzedniej aktualizacji (która zajeła notabene 51 minut). Tradycyjnie zalecamy sporządzenie kopii bezpieczeństwa (lub punktu, z którego będziemy w razie czego mogli przywrócić system do wcześniejszego stanu). Można również wstrzymać się z instalacją tej aktualizacji przez tydzień lub dwa, aby w razie problemów nie natknąć się na minę.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.