Home / Aktualności / WinUAE 2.6.1 – nowa wersja popularnego emulatora Amigi

WinUAE 2.6.1 – nowa wersja popularnego emulatora Amigi

W sieci jest już kolejna wersja emulatora z serii WinUAE. Program ten służy do emulowania legendarnej Amigi, na komputerach PC. Wersja 2.6.1 wnosi dodatkowe funkcje oraz eliminuje błędy wcześniejszej wersji oznaczonej numerem 2.6.0.

WinUAE to jeden z najpopularniejszych emulatorów komputerów Amiga. Program ten pozwala użytkownikom współczesnych maszyn odświeżyć wspomnienia z dawnych lat lub też przybliżyć tajniki komputerów Amiga osobom, które nie miały przyjemności działać na tych komputerach w czasach ich świetności.

WinUAE w wersji 2.6.1 została wyposażona w nowe funkcjonalności, wśród których jest:

możliwość odwrócenia ruchów joysticka oraz myszki, dezaktywacja niezaimplementowanych instrukcji w oryginalnym FPU procesorów 68040/68060, a także przypisanie pamięci Chip RAM powyżej 2 MB do tej samej puli, co w oryginalnych maszynach Amiga.

Dodatkowo wyeliminowano takie błędy jak brak ponownej, pełnej inicjacji kontrolera SCSI po zresetowaniu ustawień oraz zawieszanie się emulacji SCSI podczas podczas używania ROM-u A3000 1.4. Usprawniono również obsługę partycji sformatowanych w standardzie OFS, wyświetlanie grafiki podczas odtwarzania niektórych demonstracji (tzw. dema) dla kości AGA, działanie filtrów Direct3D hq2x.

Źródło: winuae.net

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.