Home / Aktualności / Windows 95 uruchomiony na zegarku Samsung Gear Live

Windows 95 uruchomiony na zegarku Samsung Gear Live

Gear Live Windows 95
Od dawna wiadomo, że zegarki a przynajmniej te inteligentne nie służą tylko do podawania czasu. Najlepszym tego przykładem może być teraz Samsung Gear Live, który to pewien 16 latek z nadmiarem wolnego czasu postanowił wzbogacić o system Windows 95.

Choć system operacyjny Microsoftu ma już lata świetności za sobą, to jednak nie pozostawia wątpliwości, że dla wielu z nas nadal jest nostalgicznym wspomnieniem.

Pomimo iż Gear Live, uruchomił system Windows 95 jak możecie zobaczyć na poniższym filmiku, to nie obyło się bez.. błedów spowodowanych małą pamięcią zegarka.

Dla przypomnienia specyfikacja Samsunga Gear live to 1.63 calowy ekran Super AMOLED z rozdzielczością 320 x 320 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktowany częstotliwością 1.2GHz,  512MB of RAM, 4GB nierozszerzalnej pamięci masowe oraz baterię  300mAh.

Dziwi trochę fakt błędów spowodowanych małą pamięcią zegarka gdyż stare komputery miały znacznie gorszą niż ta specyfikację. Tłumaczenie tego można doszukiwać się w fakcie, że Windows 95 działał w formie emulacji na systemie Adroid, a samą aplikację AdosBox potrzebną do emulacji można pobrać ze sklepu Play Store.