Home / Aktualności / Windows 9 oraz Windows Phone 9 w połowie przyszłego roku?

Windows 9 oraz Windows Phone 9 w połowie przyszłego roku?

Windows 9
Windows 9 oraz Windows Phone 9 pojawi się jako preview release w połowie 2015 roku, a konkretna data kiedy to użytkownicy będą mogli ją nabyć nie jest jeszcze znana.

Nowy system operacyjny Microsoftu będzie miał premierę najprawdopodobniej razem z pakietem biurowym Office 2015. Zarówno Windows 9 jak i Windows Phone 9, który nadal jest w fazie projektu i testów pojawi się w publicznej odsłonie w 2 ;ub 3 kwartale przyszłego roku aby można było zobaczyć co nowego się w nich pojawi, a samemu Microsoftowi pomóc wyłapać blędy przed późniejszą premierą.

Należy jednak wspomnieć iż preview release dla obu systemów operacyjnych nie będzie dostępna dla wszystkich, lecz tylko dla developerów. Jeśli jesteśmy na tyle szczęśliwi, bedąc w programie Microsoftu, czy to z miejsca pracy czy ze uczelni, wspierającej np. MSDN będziemy mogli się nimi pobawić nieco wcześniej. Podobną systuację mieliśmy w zeszłym roku przed premierą Windows 8.1

Oczekuje się poważnych zmian w systemie Windows 9, lecz z pewnością nie pozbycia się kafelków i Modern UI, czego dowodem może być dalsza ofensywa Microsoftu na tablety w tym Surface 3 PRO.

Microsoft w 9 odsłonie okienek z pewnością jeszcze bardziej ujednolici doświadczenie z używania tego systemu na wszystkich platformach w tym tabletach, komputerach osobistych i smartfonach. Oznaczać to może jeden sklep z aplikacjami dla komputerów czy smartfonów.

Z dostępnych informacji można wywnioskować iż w Windows 9 pojawią się interaktywne kafelki w Metro UI na ekranie startowym oraz ewentualnego pozbycia się pulpitu. Rozważene jest również uruchamianie aplikacji z Windows 8 w mniejszym okienku.

Póki co czekając prawdopodobnie ponad rok na jakiekolwiek “namacalne” Windows 9 i Windows Phone 9, Microsoft będzie nas raczył mniejszymi i większymi aktualizacjami. Pozostaje więc pytanie, czy okażą się one pomostem do dziewiątej wersji systemu, czy nie.


windows-9-windows-phone-9-roadmap-microsoft-leak