Home / Aktualności / Windows 9 za darmo!

Windows 9 za darmo!

windows 9 za darmo
Jeśli wierzyć sugestiom jednego z dyrektorów Microsoftu, firma ta ma oferować Windows 9 za darmo,tak jak ma to miejsce w przypadku systemu OS X.

W związku, że Windows 9 ma być w zasadzie aktualizacją z systemu Windows 8 / 8.1 dyrektor Indozynejskiego oddziału Microsoftu Andreas Diantoro stwierdził, że firma rozważa poważnie brak opłat dla użytkowników zarówno Windows 8 jak i tych chcących przejść z Windows XP, który jak wiemy nie ma już wsparcia technicznego.

Użytkownicy Windows 8 uzyskają Windows 9 za darmo za pomocą dostępnej na stronie Microsoftu aktualizacji, a stosowne narzędzie to tego celu jest już gotowe.

Niestety nie jest do końca jasne czy pozostali użytkownicy np. Windows 7 czy Vista również otrzymają możliwość bezpłatnego pobrania aktualizacji, czy też jednak będą oni musieli za nią zapłacić oraz ile ew. miałaby ich kosztować taka “przyjemność”.

Niebawem ma nastąpić prezentacja postępu z prac nad nowym systemem w postaci Windows 9 Technical Preview, i być może wtedy Microsoft poda do wiadomości więcej szczegółów. Wśród oczekiwanych zmian w nadchodzącym systemie operacyjnym wypatruje się powrót menu start czy pojawienie się asystenta znanego z Windows Phone czyli Cortany.

A wy co myślicie o samym Windows 9 oraz o możliwości otrzymania go jako darmowej aktualizacji?