Home / Aktualności / Wiemy jak będą wyglądały karty GeForce GTX 1660 Ti od Palita i EVGA

Wiemy jak będą wyglądały karty GeForce GTX 1660 Ti od Palita i EVGA

Zbliżając się do planowanego na 15 lutego wprowadzenia GeForce GTX 1660 Ti, można było spodziewać się większej ilości informacji i wycieków związanych z tym układami. Tym razem zdjęcia dotyczą kart Palit i EVGA. Palit przynosi dwie bardzo kompaktowe karty z serii StormX. Wydaje się, że te karty mają mniej niż 18 cm długości i używają aluminiowego chłodzenia, które jest wspomagane przez pojedynczy wentylator 100 mm. Jak się dowiadujemy, na rynek trafią dwie karty oparte na fabrycznym przetaktowywaniu. Model podstawowy działać będzie z częstotliwością 1770 MHz, podczas gdy wariant OC oferuje zegary na pozionie 1815 MHz.

Linia kart EVGA z serii GTX 1660 Ti opierać się będzie o dwie karty pod marką XC i mierzące nieco mniej niż 20 cm długości, ale wykorzystujące przestrzeń 3 slotów. Wydaje się, że obie karty korzystają z tego samego rozwiązania chłodzenia z jednym wentylatorem podobnie do Palita oraz tego z RTX 2060 XC EVGA. Podobnie do konkurencji, kupujący będą mieli do wyboru dwa warianty oparte na częstotliwościach zegara, z wariantem „Black” przy wzroście 1770 MHz, i wersją XC nieznacznie podwyższającą tę częstotliwość.

Dla niewtajemniczonych, GTX 1660 oparty będzie na 12 nm układzie „TU116” i najprawdopodobniej wyposażony w 1536 rdzeni CUDA bazujących na architekturze „Turinga”, ale pozbawionych technologii RTX. GTX 1660 Ti zastąpią wysłużone ale nadal wydajne do gier w 1080p karty graficzne GTX 1060 6 GB.

Źródło: VideoCardz

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.