Home / Aktualności / Wielki sukces gry Cuphead na Xbox One i Windows 10

Wielki sukces gry Cuphead na Xbox One i Windows 10

cuphead

Cuphead, gra stworzona przez StudioMDHR już od początku skazana była na sukces, chociażby z powodu nostalgii do gier z gatunku retro czy nietuzinkowej oprawy audio-wizualnej. Najnowsze wyniki sprzedaży tego tytułu, który zadebiutował nieco ponad 2 tygodnie temu, wydają się potwierdzać jej popularność wśród graczy korzystających z Xbox One, jak i tych wykorzystujących komputery z Windows 10.

Gra z gatunku biegnij i strzelaj (run and gun), która sprzedała się od czasu premiery w ilości miliona kopii zbiera pozytywne opinie i recenzje mimo tego, że nie inspirowana kreskówkami z lat 30 ubiegłego wieku gra nie należy do najłatwiejszych. W grze poza tytułowym Cuphead możemy wcielić się w Mugman-a w trybie pojedynczego gracza lub lokalnym co-op i walczyć z całkiem pokaźną liczbą bossów. Musimy się w niej sporo napocić aby przejść nawet początkowe poziomy, w tym nauczyć potężnych ataków, znaleźć bronie czy inne niespodzianki ukryte przez jej twórców.

Za dobrymi wynikami sprzedaży może stać też niska cena gry, która w naszym kraju została ustalona na poziomie 92 zł i uwzględnia dostęp zarówno na konsolę jak i PC (Play Anywhere). Jak chyba wszystkim wiadomo, gra nie pojawi się na konsolach Sony (PlayStation), aczkolwiek jest ona również dostępna przez Steam poza sklepem Xbox i Windows 10. A wy gracie już w Cuphead czy dopiero planujecie kupić tą grę?

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.