Home / Aktualności / WGL Grand Finals Warsaw 2014 – relacja z finałów ligi Wargaming.net w Warszawie

WGL Grand Finals Warsaw 2014 – relacja z finałów ligi Wargaming.net w Warszawie

Wargaming.net League - Grand Finals Warsaw 2014

W dniach od 4 do 6 kwietnia 2014 w Warszawie odbywały się finały ligi Wargaming.net w World of Tanks. Do polskiej stolicy zjechali się bowiem zawodnicy skupieni w najlepszych teamach ligi Wargaming. Przez trzy dni zawodów stoczono dziesiątki emocjonujących rozgrywek, które powodowały szczelne wypełnienie się sali Multikina, gdzie można było podziwiać zmagania eSportówców.

1. Wprowadzenie

Liga Wargaming.net jest profesjonalną ligą eSportową, która pozwala jej zawodnikom przejść na zawodowstwo i stać się członkiem profesjonalnej ekipy walczącej o najwyższe laury oraz wyjątkowe nagrody pieniężne nierzadko przekraczające kilkaset tysięcy zł na 7-osobową drużynę.

W tym roku to polski oddział Wargamingu miał przyjemność zorganizować i zaprosić do naszej stolicy najlepsze teamy grające w World of Tanks. Organizator zadbał nie tylko o odpowiednie zaplecze umożliwiające profesjonalny przebieg turnieju, ale także zapewnił graczom oraz mediom rozrywkę w warszawskich klubach, która jeszcze bardziej pozwoliła zintegrować wyjątkowo pozytywnie do siebie nastawioną społeczność i fanów popularnego WoT-a. To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano, niemniej szerzej o tym napiszemy w dalszej części niniejszej relacji.

Wśród zespołów, które stanęły do walki o najwyższe trofea w Mistrzostwach Świata w World of Tanks znaleźli się: ARETE, ENERGY PACEMAKER, FNATIC, JL E-SPORTS CLUB, LEMMING TRAIN, NATUS VINCERE (Na’Vi), NOA, S.I.M.P., SUPERFRIENDS, SYNERGY, TEAM WUSA, THE RED RUSH: UNITY, U ARE DEAD oraz VIRTUS.PRO.

WGL Grand Finals Warsaw 2014 - zespoły

Osoby które śledzą zmagania ligi Wargaming.net z pewnością rozpoznali prowadzących oraz komentujących imprezę WGL Grand Finals Warsaw 2014. Osoby te można było spotkać choćby podczas styczniowych zawodów Wargaming League EU 2014, z której to imprezy także przygotowaliśmy obszerną, dwuczęściową relację: https://www.techdice.com/wargaming-league-eu-2014-druga-ostatnia-czesc-relacji/ oraz https://www.techdice.com/wargaming-league-eu-2014-pierwsza-czesc-relacji/ .

 

1. Wstęp
2. Konferencja prasowa oraz start zawodów (pierwszy dzień)
3. Drugi dzień zmagań oraz pozostałe atrakcje
4. Wielki Finał, cytaty, atrakcje oraz konkursy z nagrodami (trzeci dzień)

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.