Home / Aktualności / Western Digital kończy produkcję dysków twardych IDE (PATA)

Western Digital kończy produkcję dysków twardych IDE (PATA)

Według najnowszych informacji jakie pojawiły się w sieci wynika, że firma Western Digital (WD) jeszcze pod koniec tego miesiąca zakończy produkcje ostatnich dysków twardych zgodnych ze standardem PATA (Parallel ATA) – równorzędna nazwa to IDE (Integrated Drive Electronics).

Western Digital kończy z produkcją dysków IDE dopiero teraz ze względu na chęć zaspokojenia rynkowych potrzeb osób, które wciąż użytkowały sprzęt wyposażony w nośniki starszej generacji. Ten okres powinien być w zupełności wystarczający dla powyższej grupy użytkowników, bowiem w tym roku minęło już 10 lat od wprowadzenia obecnego do dnia dzisiejszego standardu SATA (Serial Advanced Technology Attachment).

Lista dysków, które otrzymają status EOL (End of Life) obejmuje modele o pojemności od 80 do 500 GB, których nazwy kodowe to: WD800AAJB, WD1600AAJB, WD2500AAJB, WD3200AAJB, WD4000AAJB oraz WD5000AAJB.

Oczywiście ww. dyski wyprodukowane do 29 grudnia 2013 objęte będą standardową gwarancją,która honorowana będzie przez firmę WD.

Western Digital  WD2500AAJB PATA drive

Źródło: EXPreview

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.