Home / Aktualności / Wentylator Zalman ZM-DF12 z trójstopniową regulacją obrotów

Wentylator Zalman ZM-DF12 z trójstopniową regulacją obrotów

ZM-DF12 to najnowszy model wentylatora od Zalmana, który nie tylko usprawni cyrkulację powietrza wewnątrz peceta, ale zachowa także wysoką kulturę pracy i efektowny wygląd.

 Zalman ZM-DF12 – naprawdę ciekawa konstrukcja

Zalman ZM-DF12
Specjalnie zaprojektowany podwójny wirnik z dużym i małym śmigłem maksymalizuje przepływ powietrza bez generowania uciążliwego dla ucha szumu. W konstrukcji wentylatora Zalman ZM-DF12 wykorzystano zaawansowane, nanopolimerowe łożyska, w których smar nie zmienia swojej objętości pod wpływem temperatury, przez co zachowuje stałą siłę tarcia.

Dzięki nietypowej, odwróconej konstrukcji osłony wentylatora przepływ strumienia powietrza jest jeszcze lepszy niż w typowych wentylatorach innych producentów, gdyż po zassaniu nie napotyka ono już na uchwyty podtrzymujące.

Zalman ZM-DF12 regulacja obrotow

ZALMAN wyposażył również model ZM-DF12 w trójstopniowy kontroler obrotów. Dzięki przyciskowi umieszczonemu na silniczku użytkownik może w łatwy sposób przełączać wentylator w tryb cichy, normalny lub tryb wysokiej wydajności. Ta funkcja pozwala prosto dostosować urządzenie do aktualnych potrzeb, przez co ZM-DF12 sprawdzi się zarówno w systemach, które mają być przede wszystkim ciche, jak i tam, gdzie najbardziej liczy się wydajność chłodzenia.

To nie jedyna cecha tego produktu, która przypadnie do gustu także entuzjastom modyfikacji swoich zestawów komputerowych. Kolejną jest dynamiczne, pulsujące podświetlenie niebieskimi diodami LED, gwarantujące wyjątkowy efekt wizualny.

Użytkownikom ceniącym najbardziej kulturę pracy przypadną do gustu antywibracyjne podkładki na obudowie wentylatora oraz gumowe kołeczki montażowe, które również pochłaniają wibracje, a ponadto umożliwiają szybką i beznarzędziową instalację.

ZALMAN ZM-DF12 ma standardową średnicę 120 mm i waży 135 g. Prędkości obrotowe wentylatora zawierają się w przedziale 800–1600 obrotów na minutę, zaś generowany hałas nie przekracza 33 dBA. Urządzenie zasilane jest linią 12V.