Home / Aktualności / WD Purple – dyski twarde o pojemności od 1 do aż 6 TB

WD Purple – dyski twarde o pojemności od 1 do aż 6 TB

Firma Western Digital ogłosiła poszerzenie swojej oferty o dyski twarde z serii Purple. Urządzenia z tej serii to 3,5-calowe konstrukcje zgodne ze standardem SATA III (6 Gb/s), które oferują pojemność od 1 do 6 TB.

Flagowym produktem z linii WD Purple jest model WD60PURX, który wyposażony został w 64 MB pamięci cache, niemniej to oferowana przez ten dysk pojemność robi tu największe wrażenie, ponieważ oferuje on aż 6 TB przestrzeni na dane.

Jedną z kluczowych zalet ww. dysków twardych WD jest przystosowanie ich do ciągłej pracy w systemie 24/7, co powinno świadczyć o ich wysokiej wytrzymałości i niezawodności.

Ponadto modele WD Purple oferują wsparcie dla technologii AllFrame (wydajniejszą pracę dysku) oraz IntelliSeek Technology, które odpowiadać ma za regulację prędkości obrotowej, co wg firmy Western Digital przekładać ma się na zmniejszenie generowanego przez urządzenie hałasu, ciepła oraz pozwoli zredukować pobór energii elektrycznej.

Sugerowana cena detaliczna (MSRP) dysku WD Purple WD60PURX wynosi 329,99 dolarów. Wszystkie urządzenia z serii Purple objęte są 36-miesięczną gwarancją producenta.

WD Purple WD60PURX 01

Źródło: Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.