Home / Aktualności / Ważna aktualizacja sterowników NVIDIA 419.67 WHQL poprawia błędy i nie tylko

Ważna aktualizacja sterowników NVIDIA 419.67 WHQL poprawia błędy i nie tylko

W odpowiedzi na ostatnie trzy nowe aktualizacje sterowników od AMD, Nvidia rozpoczęła swoje w postaci sterowników 419.67 WHQL dla posiadaczy kart graficznych GeForce. Aktualizacja ta jest zoptymalizowana dla nowego trybu bitewnego royale w Battlefield 5 o nazwie Firestorm, który również tyle co został udostępniony. Przynosi ona także status „Game Ready” do takich gier jak Anthem, Shadow of the Tomb Raider czy Sekiro: Shadows Die Twice.

Dla wszystkich zastanawiających się, dlaczego Shadow of the Tomb Raider znajduje się na liście pomimo obecności na rynku od kilku miesięcy, wyjaśniamy że ostatnia łatka dodała do gry cienie śledzone przez ray-ray i DLSS. Nvidia twierdzi, że aktualizacja sterownika 419.67 optymalizuje wydajność i jakość w oparciu o te funkcje. Producent kart graficznych także dodaje „Sterowniki Game Ready zapewniają najlepsze możliwe wrażenia w grach dla wszystkich najważniejszych nowych wersji, w tym gier Virtual Reality. Przed wprowadzeniem nowego tytułu, nasz zespół kierowców pracuje do ostatniej chwili, aby być pewnym, że wszystkie poprawki wydajności i błędów zostaną uwzględnione w w celu jak najlepszej rozgrywki w dniu premiery.

Oprócz tego najnowszy sterownik Nvidii rozszerza listę oficjalnie certyfikowanych monitorów kompatybilnych z G-Sync o 25-calowe monitory Asus VG258 i 27-calowe VG278QR. Całkowita liczba wyświetlaczy kompatybilnych z G-Sync wynosi obecnie 17. To stosunkowo dużo, zwłaszcza że Nvidia twierdzi, że przetestowała ponad 400 monitorów. Można jednak spróbować szczęścia, uruchamiając G-Sync na niecertyfikowanym wyświetlaczu FreeSync. W tym celu należy ustawić odpowiednią opcję ręcznie w Panelu sterowania Nvidia. Dla osób nie lubiących podejmowania ryzyka, polecamy trzymanie się monitorów FreeSync kompatybilnych z G-Sync.

Przechodząc do poprawek błędów, należy wspomnieć iż Nvidia wykorzystała czas między ostatnim a aktualnym wydaniem sterownika, aby naprawić kilka problemów, w tym:

  • Wyeliminowanie zbyt  dużej jasności i koloru pulpitu w Far Cry: New Dawn przy DX 11(prześwietlenie) gdy system HDR w Windows jest wyłączony i HDR w grze jest również aktywny
  • Poprawa słabej wydajność podczas korzystania z antyaliasingu w grze Total War: Warhammer 2
  • Wyeliminowano artefakty mogą pojawiać się w aplikacjach Adobe (naprawione w przypadku pojedynczego GPU).
  • Wyeliminowano błąd polegający na tym, że obraz nie był poprawnie wyświetlany podczas przełączania z trybu okienkowego na tryb pełnoekranowy w grze Apex Legends, gdy był włączony HDR w systemie Windows
  • Wyeliminowanie obcinania części ekranu podczas nagrywania wideo za pomocą Shadowplay (GeForce Experience)
  • Wyeliminowanie migotania ekranu w grze Star Citizen, a następnie wyrzucenie użytkownika na pulpit w przypadku posiadania karty z rodziny Turing
  • Wyeliminowanie dużego zużycia procesora przy połączeniu NVAPI (karty GeForce GTX 980)
  • Usunięcie błędu powodującego wzrost temperatury układu GPU kart Titan RTX o około 20 stopni Celsjusza podczas uruchamiania polecenia NVLINK potrzebnego do włączenia trybu TCC.
  • Wyeliminowanie niskiej wydajności w grze Resolume Arena 6 dla mobilnych układów GeForce RTX 2080
  • Wyeliminowanie migotania drugiego monitora w przypadku układów dual monitor dla kart GeForce RTX 2070

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.