Home / Aktualności / Ważna aktualizacja dla Xbox One już jest

Ważna aktualizacja dla Xbox One już jest

 

aktualizacja xbox one lipiec 2017

Microsoft udostępnił właśnie swoją najnowszą aktualizację dla Xbox One, w której pojawiło się kilka usprawnień, w tym możliwość dodania własnego obrazka (lub zdjęcia) jako gamerpic, możliwość automatycznego zalogowania się przy pomocy przyporządkowania dla danego użytkownika kontrolera oraz kilka innych.

aktualizacja xbox one gamerpic

Zaczynając od najciekawszej funkcji czyli gamerpic, użytkownicy będą w stanie wgrać własny obrazek czy zdjęcie o rozdzielczości co najmniej 1080×1080 w formacie JPG lub PNG, zarówno z konsoli, komputera z Windows 10 czy smartfonu. Posiadacze One Drive mogą przeglądać zdjęcia i wybrać te, które spełniają powyższe wymagania oraz wybrać te, które będzie ich reprezentować na Xbox Live.

Współ-streaming to kolejna nowość, w której wraz z maksymalnie trzema znajomymi będziemy mogli streamować rozgrywkę. Dzięki temu oglądający ma otrzymać lepsze wrażenia z gry, a streamujący potencjalnie większą publiczność.

Trzecią nowością jest automatyczne logowanie do konta Xbox za pomocą przynależnego danemu użytkownikowi pada. Używając danego kontrolera będziemy mogli bez wybierania profili rzucić się w wir rozgrywki. Małe usprawnienie a cieszy.

aktualizacja xbox one lipiec arena tournament

Nie mniej ważne są usprawnienia dla trybu Areny dostępnego dla rozgrywki turniejowej. Najnowsza aktualizacja wprowadza łatwiejsze tworzenie aren w przypadku rywalizacji turniejowej. Aby zacząć należy udać się do klubu danej gry, wybrać zakładkę Turniej, a następnie Utwórz Turniej. W aktualizacji znalazło się także usprawnienie w postaci informacji kto w danym turnieju uczestniczy lub kto go streamuje. 

 

Jeśli zatem wasza konsola Xbox One nie pobrała jeszcze najnowszej aktualizacji, możecie ją sami pobrać aby cieszyć się wspomnianymi powyżej usprawnieniami.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.