Home / Aktualności / gry / Watch Dogs 2 zaprezentowany – czy gra jest warta uwagi?

Watch Dogs 2 zaprezentowany – czy gra jest warta uwagi?

 

A więc mamy za sobą premierę gry Watch Dogs 2, którą otwiera zwiastun znajdujący się poniżej. W nim też możemy zobaczyć kolejną gwiazdę tej serii Marcusa, który w wyniku błędu systemu posądzany jest o przestępstwo, którego nie popełnił.

Marcus Holloway, to oczywiście hacker, który jak wspomnieliśmy padł ofiarą błędu systemu ctOS 2.0, zaadoptowanego przez miasto San Francisco, w którym akcja drugiej części Watch Dogs się toczy.

Tradycją lub może zasadą w tej serii jest możliwość podłączenia się do systemu informatycznego miasta oraz każdej indywidualnej osoby korzystającej z nowych technologii, a przez to przejęcie kontroli nad takimi urządzeniami jak drony, samochody, dźwigi, systemy bezpieczeństwa i inne. Co więcej, Marcus za pomocą drukowania 3D może sam stworzyć swoje drony czy lepszą broń.

Sam hacker jest ponadto wstępnie przygotowany na każdą ewentualność, a to za sprawą paralizatora czy połączenia sznurka i kulki spełniającego rolę ogłuszacza. Niemniej jednak gracze mogą wybrać hackerską metodę przejścia gry bez wykorzystania przemocy, którą wy wybierzecie, jest wyłącznie waszą decyzją.

Tak jak poprzednio, tak i w Watch Dogs 2 mamy do czynienia z dużym, otwartym światem. Tam też znajdziemy znajome możliwości zmiany świateł pomocne przy szybkich i emocjonujących pościgach, aczkolwiek mechanika jazdy została względem poprzednika znacznie poprawiona, w związku z czym Marcus będzie lepiej się w nich odnajdował.

Ponad powyższe, nasz bohater będzie mógł jeszcze lepiej przechadzać się po dachach budynków, przeglądać miejskie biura czy inne ciekawe lokacje w okręgach Bay Area czy Marin Country. Oczywiście do naszej dyspozycji pozostaną także otaczające je regiony, gdzie będziemy mogli wpływać na ludzi, architekturę czy inne elementy otoczenia San Francisco.

Ważnym elementem tej produkcji jest również możliwość wykonywania misji w dowolnej kolejności. Misje te zdobywać nam będą “sledzących” (followers), a tym samym przybliżać do zakończenia gry.

Watch Dogs 2 jak każda obecna produkcja nie mogła się obyć bez trybu wieloosobowego. Gracze będą mogli zatem spotykać się wirtualnie, a także współzawodniczyć np. w trybie PvP. Tu należy wspomnieć o możliwości rozpoczęcia rywalizacji bezpośrednio z listy naszych znajomych, bez potrzeby przeczesywania się przez opcje menu.

Gra Ubisoftu będzie oferowana w co najmniej trzech wersjach (Deluxe, Gold i San Francisco Edition) oraz oczywiście kolekcjonerskiej, w której znajdą się pamiątki, figurka, szalik i replika czapki bohatera, a ponadto 64 stronicowy artbook.

Ci z was, którzy zdecydują się na zakup Watch Dogs w przedsprzedaży otrzymają dostęp do ekstra misji Zodiac Killer, która przedstawiać będzie historię znanego zabójcy zostawiającego tropiącego go Policji zakodowane wiadomości. Premierę gry na Xbox One i PC ustalono na 15 listopada, a o niej samej z pewnością dowiemy się więcej na rozpoczynających się już w przyszłym tygodniu E3.