Home / Aktualności / Warner Bros. i Wargaming.net współpracują przy produkcji filmu Dunkierka

Warner Bros. i Wargaming.net współpracują przy produkcji filmu Dunkierka

Dunkierka 2017

Aby uczcić pamięć o wydarzeniach z przełomu maja i czerwca 1940 roku, firmy Warner Bros. oraz Wargaming.net podjęły współpracę przy nowym filmie Christophera Nolana pt. Dunkierka.

Wargaming.net jako lider w grach free-to-play opowiadających o II wojnie światowej kontynuuje przyjętą politykę przypominania o najważniejszych wydarzeniach, które definiowały historię. Ewakuacja znana jako Cud pod Dunkierką trwała od 26 maja do 4 czerwca 1940 roku. Setki tysięcy żołnierzy alianckich zostały otoczone przez niemieckie siły na plażach w Dunkierce na północy Francji. W ogniu walki wielu z nich udało się ewakuować okrętami wojskowymi i statkami cywilnymi. Najnowszy obraz Christophera Nolana ukaże trud tej masowej mobilizacji i osobiste historie ludzi.

– Wierzymy, że Dunkierka Christophera Nolana będzie niesamowitym filmem o jednym z najbardziej doniosłych momentów w historii II Wojny Światowej. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w w tym kreatywnym przedsięwzięciu, gdzie możemy dzielić się pasją, honorując i zachowując pamięć o niesamowitych wydarzeniach, które ukształtowały tamtą erę – powiedział Erik Whiteford, szef marketingu Wargaming America

Na graczy czekać będą serie misji, okolicznościowe emblematy i wiele więcej atrakcji. Dołącz do gry i zdominuj lądy, wody i przestworza w World of Tanks, World of Warships i World of Warplanes. Film “Dunkierka” wejdzie do kin na całym świecie 21 lipca 2017.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.