Home / Aktualności / Wargaming opuszcza Rosję i Białoruś!

Wargaming opuszcza Rosję i Białoruś!

Przez kilka ostatnich tygodni Wargaming przeprowadzał strategiczną rewizję swoich operacji biznesowych na świecie. Efektem jest decyzja, że nie będziemy posiadać, ani prowadzić interesów w Rosji i Białorusi.

Efektywnie od 31 marca firma przetransferowała swoje gry w Rosji i w Białorusi do lokalnie zarządzanej firmy Lesta Studio, która nie jest już powiązana z Wargaming-iem. Firma Wargaming.net nie czerpie z tego kroku żadnych korzyści teraz, czy w przyszłości. Co więcej, oczekujemy znaczących strat w związku z tą decyzją.

Będziemy finalizować operacyjny transfer tak szybko jak to możliwe pozostając w pełnej zgodzie i poszanowaniu wszelkich praw, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo oraz wsparcie naszym pracownikom. W okresie przejściowym wszystkie nasze gry pozostaną dostępne w Rosji i Białorusi, operacjami bieżącymi zajmie się nowy właściciel.

Firma rozpoczęła również proces zamykania biura w Mińsku. Odbywa się on w pełnym poszanowaniu prawa. Dyrektorzy produktów i usług spotkają się ze swoim zespołami, aby przedyskutować wpływ decyzji na poszczególne działy.

Zapewniane są odprawy i jak najszersze wsparcie dla pracowników dotkniętych zmianami.

Pomimo istoty tej decyzji Wargaming jest pewny swojej przyszłości i zobowiązujemy się do dostarczania naszym graczom wysokiej jakości gier.

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.