Home / Aktualności / Wargaming oficjalnym sponsorem teamu AT Racing w wyścigach Le Mans 2017

Wargaming oficjalnym sponsorem teamu AT Racing w wyścigach Le Mans 2017

Firma Wargaming z radością poinformowała, że związała się z drużyną AT Racing startującą w tym roku w wyścigach z serii Le Mans. W wyniku nawiązanej współpracy samochód Ligier LMP3 będzie ścigać się w barwach World of Tanks, co pozwoliło Wargaming-owi zostać pierwszą firmą z sektora gier komputerowych, która sponsoruje drużynę biorąca udział w Le Mans.

Drużynę AT Racing tworzą Alexander Talkanitsa Sr. i Alexander Talkanitsa Jr – duet ojciec i syn – wspierani przez Mikkela Jensena. Do tej pory zespół wyróżniał się w ELMS od 2014 oraz GT Open od 2010, zajmując pierwsze miejsce w wyścigu 6hrs Brno 2009, wygrywając the FIA Citation Cup 2008 (4 zwycięstwa) i uczestnicząc w wyścigach wytrzymałościowych w Austrii i Czechach w 2007.

– Szybkość, błyskawiczna reakcja, współpraca w drużynie i spójne działania to są elementy łączące World of Tanks i wyścigi – mówi Maxim Chuvalov, Product Marketing Manager World of Tanks. – Życzymy drużynie sukcesów i już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć ich na torze –

– Skontaktowaliśmy się z Wargaming, gdyż jesteśmy Białorusinami i w tym kraju powstało World of Tanks – mówi Alexander Talkanitsa Sr. z drużyny AT Racing. – Naprawa nas dumą sukces, jaki gra osiągnęła na całym świecie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować –

Drużynę AT Racing i samochód wyścigowy Ligier LMP3 w barwach World of Tanks będzie można zobaczyć w tym roku podczas wyścigów na torach Silverstone (14-15 kwietnia), Monzie (12-14 maja) oraz na Red Bull Ring w Austrii (21-23 czerwca).

Wargaming Le Mans 2017 01

Wargaming Le Mans 2017 02

Wargaming Le Mans 2017 03

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.