Home / Aktualności / Wargaming Nexus wkracza do gry na rynku mobilnym!

Wargaming Nexus wkracza do gry na rynku mobilnym!

Firma Wargaming.net powołał do życia nową jednostkę biznesową Wargaming Nexus, która ma wzmocnić strategiczne inicjatywy firmy w sektorze mobilnym poprzez tworzenie gier z dużym potencjałem rynkowym i nowatorską rozgrywką. Nowy dział będzie tworzyć przełomowe tytułu oraz szukać możliwości wydawniczych perspektywicznych produkcji studiów zewnętrznych. Nowa jednostka będzie rozwijać się pod przewodnictwem Mike’a Beltona, jednego z kluczowych pracowników firmy – przez 10 lat szefa globalnego marketingu i PR-u, a od 2 lat związanego z rynkiem CIS.

– Podstawowym pryncypium Wargaming Nexus jest innowacja w budowaniu zespołu, praktykach biznesowych, stosowanych technologiach i dostarczanych grach. Jesteśmy w trakcie tworzenia silnego kolektywu profesjonalistów z całego świata, którzy będą dobrze znali potrzeby i gusta graczy – mówi Mike Belton.

Pomysł na Wargaming Nexus narodził się w 2018 po ogłoszeniu partnerstwa pomiędzy Wargaming i Epic Games podczas WG Fest w Moskwie. Porozumienie zawierało szereg inicjatyw, które rozwiną sektor mobilny w Europie wschodniej. Od tamtego czasu silnik Unreal Engine stał się wiodący dla Wargamingu przy prototypowaniu i tworzeniu nowych projektów. Przez 6 ostatnich miesięcy Wargaming Nexus nawiązał dziesiątki partnerstw w Europie środkowej i wschodniej ze studiami tworzącymi na UE4, a 6 projektów z innowacyjnymi mechanikami w rozgrywce już osiągnęło status prototypów.

Wargaming Nexus szuka zarówno studiów partnerskich, które projektują i budują swoje projekty oparte na Unreal Engine 4 oraz specjalistów, którzy wywodzą się z rynku mobilnego i chcą dołączyć do zespołu.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.