Home / Aktualności / gry / War Thunder – gra otrzyma bardziej realistyczny silnik graficzny Dagor 4.0

War Thunder – gra otrzyma bardziej realistyczny silnik graficzny Dagor 4.0

war thunder

W jednej z nadchodzących aktualizacji do gry War Thunder zaimplementowana zostanie usprawniona wersja silnika „Dagor 4.0” z nowym fizycznym renderowaniem.

Różne materiały, takie jak drewno, ziemia, liście, metal, szkło, kamień itp. będą wyglądać naturalniej, dzięki wykorzystaniu złożonych obliczeń odbić światła od różnych powierzchni. Sprawi to, że maszyny i teren w grze będą prezentować się jeszcze lepiej, a przede wszystkim bardziej realistycznie.

Kolejną częścią usprawniania silnika jest zintegrowanie z technologią NVIDIA GameWorks. Nieustający pościg za realizmem w War Thunder zaliczy kolejny etap: wprowadzenie dużych obiektów możliwych do zniszczenia, takich jak fragmenty murów, ruiny, ściany i całe budynki, na które będzie oddziaływać fizyka balistyczna.

Dzięki temu gracze będą w stanie zniszczyć osłonę przeciwnika albo stworzyć zupełnie nowe stanowiska strzeleckie. Każda decyzja wpłynie na dynamikę rozgrywki.

Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu technologii NVIDIA Waveworks, możliwe będzie stworzenie realistycznie wyglądających fal i piany na powierzchniach oceanów, mórz, rzek i jezior. Od teraz ich zachowanie zależeć będzie również od kierunku i siły wiatru.