Home / Aktualności / War Knows No Nation – najnowszy film w technologii 360° o II Wojnie Światowej

War Knows No Nation – najnowszy film w technologii 360° o II Wojnie Światowej

War Knows No Nation czyli Wojna nie zna narodowości to najnowszy film w technologii 360 stopni, który prezentuje losy trzech czołgistów (weteranów), dzielących się swoimi wspomnieniami z czasów wojny. Dzieło to wykorzystuje także technologie panoramiczne i animacji komputerowej.

Tom Sator z USA służył w 4 Dywizji Pancernej w amerykańskiej armii i walczył w Belgii, Niemczech i Czechosłowacji. David Render z Anglii, jeden z ostatnich żywych weteranów D-Day, służył w Sherwood Rangers Yeomanry, a czołgistą został w wieku 19 lat. Aleksandr Fen, Białorusin służył w dwóch brygadach – 84 i 31, brał udział w bitwach pod Kurskiem i Stalingradem.

„Pasjonujemy się historią i chcemy ją pokazywać światu,” powiedział Tracy Spaight, dyrektor projektów specjalnych w Wargaming. „Robimy to z każdym kolejnym wyprodukowanym filmem. W „War Knows No Nation” eksperymentujemy z technologią i mieszamy sceny rzeczywiste z animacją komputerową w pełnym trójwymiarze. To połączenie tworzy nowy poziom immersji – żyjesz tymi wydarzeniami i odbierasz je podobnie do weteranów, którzy walczyli w wojnie.”

Nowy film pokazuje 7 lokacji usytuowanych na Białorusi, Rosji, USA i Anglii. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii można dokładnie się im przyjrzeć, zobaczyć wiernie odwzorowane mundury, prawdziwe czołgi oraz bitwy realizowane za pomocą animacji komputerowych. To wszystko w pełnym trójwymiarze pozwala doświadczyć wydarzeń historycznych z dowolnej perspektywy.

War Knows No Nation to jest unikatowa możliwość przekazania moich doświadczeń światu. Nie sądziłem, że będzie to możliwe w taki sposób – mówi David Render, weteran brytyjskiej armii. – Uwielbiam dzisiejszych młodych, są o wiele lepiej wyedukowaniu niż my byliśmy. Przyszłym pokoleniom musimy zagwarantować, że coś takiego jak II Wojna Światowa nigdy nie będzie miało miejsca. Bardzo łatwo jest zacząć wojnę, niezwykle trudno ją zakończyć. Mam nadzieję, że nasze wspomnienia pozwolą dzisiejszym społeczeństwom lepiej zrozumieć czego doświadczyliśmy podczas wojennych lat –

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.