Home / Aktualności / Wakelock Detector. Dowiedz się co budzi twój smartfon i oszczędzaj baterie.

Wakelock Detector. Dowiedz się co budzi twój smartfon i oszczędzaj baterie.

Wakelock detector App Google Play Store
W jednym z artykułów poświęconych oszczędzaniu energii w smartfonach zatytułowanym „Co wysysa energię z twojego smartfona” omówiliśmy podstawowe czynniki powodujące krótszą pracę naszego telefonu.

Jak się jednak okazuje ustawienia systemowe to jedno a aplikacje uruchamiane w tle to drugie. Wiedząc co budzi nasz smartfon ze stanu uśpienia, powodując tym samym zużycie procesora a tym samym krótszy czas pracy urządzenia może być bardzo pomocną informacją.

Z pomocą aplikacji Wakelock Detector dostępnej dla wszystkich użytkowników systemu Android możemy w łatwy sposób wytropić szkodnika i się go pozbyć. Aplikacje możemy sortować według działających obecnie w tle, zużycia procesora jak również alfabetycznie.

Wakelock detector sortowanie

Na ekranie aplikacji Wakelock Detector widzimy wszystkie działające w tle aplikacje. To one powodują ciągłe budzenie smartfona. Program podaje nam czas przebudzenia w sekundach oraz ilość przebdzeń. Biorąc za przykład aplikację Viver widzimy, że budziła ona smartfon aż 71 razy na 6 sekund czyli w efekcie na 426 sekund czyli na ponad 4 minuty. Należy pamiętać, że to tylko jedna aplikacja.

W ten sposób za pomocą Wakelock Detector byliśmy w stanie odkryć iż Facebook tak bardzo budził nasz redakcyjny telefon iż przez noc był on w stanie rozładować telefon z ponad 50 procentami baterii.

Klikając na interesującą nas aplikację odkrywamy menu kontekstowe, z którego ważną opcją jest App Info.


Wakelock Detector App Info

App Info w Wakelock Detector informuje nas także o ilości miejsca zajętego przez dany program, gdzie się znajcuje (pamięć telefonu, karta SD). Jednak najbardziej interesującymi nas opcjami są Force Stop oraz Clear Data.

Pierwsza opcja umożliwia natychmiastowe zatrzymanie danej aplikacji oraz w efekcie zużywania cennych zasobów smartfona. Gdy zdecydujemy się z niej skorzystać system Android poinformuje nas o możliwości wystąpienia błędów w funkcjonowaniu aplikacji (nie należy się tym przejmować gdyż chodzi to o niemożliwość dostarczenia informacji zamierzonej przez producenta danej aplikacji).

Na powyższym ekranie zaznaczona opcja 'Show Notifications’ (Pokaż powiadomienia) powoduje iż aplikacja obudzi się gdy pojawią się ważne informacje. Gdy ręcznie sprawdzamy dane aplikacje i nie potrzebujemy automatycznych powiadomień opcję tą możemy odznaczyć.

 Wakelock detector opcje
Korzystając z opcji Wakelock Detector możemy uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji w tym do wyświetlenia procesów systemowych działających w tle. Wyłączając je należy wiedzieć co się robi gdyż może to spowodować nieprzewidziane działanie smartfona.

Gdy jednak przypadkiem zatrzymamy jakiś proces systemowy nie należy panikować. Zmiany w ten sposób dokonane nie są stałymi i system można przywrócić do stanu sprzed zmiany poprzez restart naszego smartfonu.

Aby jeszcze bardziej oszczędzać energię przy wyłączaniu działających aplikacji opisywany program oferuje także zmianę skórki na ciemną. Choć oferowana jest także płatna wersja Wakelock Detectora to jednak naszym zdaniem darmowa bardzo dobrze się sprawdza w większości przypadków i jej zakup jest tylko waszym wyborem.

polecamy techdice

W jednym z artykułów poświęconych oszczędzaniu energii w smartfonach zatytułowanym „Co wysysa energię z twojego smartfona” omówiliśmy podstawowe czynniki powodujące krótszą pracę naszego telefonu. Jak się jednak okazuje ustawienia systemowe to jedno a aplikacje uruchamiane w tle to drugie. Wiedząc co budzi nasz smartfon ze stanu uśpienia, powodując tym samym zużycie procesora a tym samym …

Ocena końcowa

Cena / jakość
Funkcjonalność wersji darmowej
Dostępne opcje

Polecamy

Podsumowanie : Bardzo dobre darmowe narzędzie do oszczędzania energii w urządzeniach z systemem Android.

Twoja ocena: 4.65 ( 1 votes)
90